Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yüksek Seçim Kurulu İstihdam için 15 Bilişim Uzmanı Arıyor

Yüksek Seçim Kurulu bugünkü Resmi Gazete ilanıyla 15 sözleşmeli bilişim uzmanı alacağını duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
Yüksek Seçim Kurulu İstihdam için 15 Bilişim Uzmanı Arıyor
Yorum

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre merkez teşkilatına istihdam edilmek üzere 15 sözleşmeli bilişim uzmanı alınacak. Personel alımı için başvuruların 22 Eylül 2023’te başlayacağı bildirildi.

Başvuruların, e-Devlet üzerinden Yüksek Seçim Kurulu Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden elektronik olarak yapılacağına işaret edildi.

Bilişim uzmanlığı için 22 Eylül’de başlayacak başvuru sürecinin 3 Ekim’e kadar süreceği kaydedildi. Başvuruların ardından özel ve genel şartları sağlayan adaylardan yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan başlanarak her pozisyon için ayrı liste oluşturulacağı eklendi.

Güvenlik Soruşturmasına Uygun Olmayanlar Sözleşme İmzalanmayacak

Adaylara sözlü olarak tek aşamada yapılacak sınavda, mesleki bilgiler ve başvurulan pozisyona yönelik uzmanlık konularının değerlendirileceğine dikkat çekildi.

Sözlü sınavın 100 tam puan üzerinden yapılacağına işaret edilirken, sınavın ardından puan sıralamasına göre asil ve yedek adayların yer aldığı nihai başarı sırası YSK’nin resmi internet sitesinden duyurulacağı belirtildi.

Sınavı kazanan her adaya güvenlik soruşturması yapılacağı ve sağlık kurulu raporu isteneceği aktarıldı. Güvenlik soruşturmasına uygun olmayanlarla sözleşme imzalanmayacağı eklendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu