Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüksek Konut Fiyatları Vatandaşı Prefabrik Çelik Evlere Yöneltti

Prefabrik çelik evler, konut arzının düşmesi ve büyükşehirlerde yüksek kira rayiçlerine karşı vatandaşın tercihi oldu. Detaylar haberin içerisinde;
Yüksek Konut Fiyatları Vatandaşı Prefabrik Çelik Evlere Yöneltti
HABER GİRİŞ

Yüksek konut fiyatları ve fahiş kira artışlarının ardından prefabrik yapı sektörü öncülerinden Karmod Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çankaya açıklamalarda bulundu. Çankaya, vatandaşların sektördeki krizin de etkisiyle prefabrik evlere yöneldiğini belirtti.

Büyükşehirlerdeki konut arzının düşmesi ve yüksek kira rayiçlerine işaret eden Çankaya, kişilerin şehre yakın lokasyonlarda prefabrik çelik ev sahibi olma yönelimini artırdığını vurguladı.

Vatandaşın prefabrik çelik evleri yüksek kira artışına önemli bir çözüm olarak gördüğünü dile getirerek, hızlı üretimli modeliyle prefabrik evlerin özellikle tercih edildiğini kaydetti.

Kira Bedelleri Çok Yüksek

Son dönemde İstanbul ve Antalya’daki satış ofislerine gelen vatandaşların kiralık ev bulma konusunda güçlük yaşadığını söylediğine dikkat çekerek, bulunan evlerin de kira bedelinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Vatandaşların prefabrik çelik evlerin hızlı üretimini bildikleri için soruna pratik çözüm bularak kendilerine gediğini ifade eden Çankaya, şu şekilde konuştu;

GCM Yatırım Banner

“Gelen taleplerde İstanbul’un Avrupa yakasında Çatalca çevresinde, Anadolu yakasında da Pendik, Tuzla, Gebze köyleriyle birlikte Kuzey Marmara otoyolunun çevrelediği alanlarda prefabrik ev yaptırmak istiyorlar.”

Prefabrik Ev Talebini Deprem de Artırdı

Taleplerde 2+1 konutlara ilginin yoğunlaştığının bilgisi vererek, bazı müşterilerin de şehre yakın bir yerde depreme güvenli ikinci bir ev düşüncesiyle prefabrik ev yaptırdığını ekledi.

Her iki amaçta da taleplerde 2+1 modelin öne çıktığını dile getirerek, 64 ve 82 m2 alternatiflerin en çok satın alınan seçenekler arasında olduğunu paylaştı.

3+1 konutta ise 100 m2 büyüklükteki evin ilgi gördüğünü ifade etti. Gelen talepler ışığında firma olarak söz konusu modellerde kampanyalı fiyat uygulaması başlattıklarının altını çizdi.

Prefabrik Evler Yaklaşık 1 Ayda Teslim Ediliyor

Çankaya açıklamasında, “Prefabrik ev yaptırmak şehre yakın lokasyonlarda imarlı arsası bulunanlar için büyük kolaylık. Beğenilen evin üretimini modern tesislerimizde ortalama bir haftada tamamlıyoruz. Üretim sonrası yerine sevk ederek uzman ekiplerimizle ortalama 3 gün içerisinde kurulumunu tamamlıyoruz.” dedi.

Bahsi geçen süreçte elektrik ve su tesisatının da tamamlandığını belirten Çankaya, müşterin iç zemin şapı ve fayans uygulamalarını yaptırdıktan sonra tekrar boya için ekiplerini sevk ettiklerini aktardı.

Ortalama 3 gün içerisinde iç ve dış boya işçiliğinin de tamamlandığını kaydederek, böylece prefabrik evin oturuma hazır hale geldiğine işaret etti.

Çankaya, “Ön planlama yaparak müşterilerimiz 20 ila 30 gün içerisinde yeni prefabrik evlerine sahip olarak yaşamaya başlayabilirler.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.