Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yollar Zamdan Geçilmiyor! Bir Fiyat Artışı Daha Geldi

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine gelen zammı HGS’deki yeni fiyat değişimi izledi. HGS ücretlerine Nisan’dan sonra yeni bir zam geldi.
Yollar Zamdan Geçilmiyor! Bir Fiyat Artışı Daha Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mart ayındaki yerel seçimlerin ardından 1 Nisan itibarıyla kemer sıkma dönemine geçilmesiyle zam yağmurunun şiddeti arttı. Seçimden sonra gelmesi beklenen zam kalemine hızlı geçiş sistemi (HGS) ücretleri eklenmiş, Nisan ayında yüzde 75 oranında fiyat artışı görülmüştü.

3 ay sonra bir zam haberi daha geldi. HGS ücretlerinin tekrar zamlandığı öğrenildi. 9 Temmuz Salı günü itibarıyla HGS’de alt limit fiyatlarına yüzde 40 oranında zam yapıldığı paylaşıldı.


Son gelen zamla HGS’de otomatik yükleme tutarı 245 TL oldu. Ocak ayında alt limit 100 TL iken Nisan’da 175 TL’ye çıkarılmıştı. Temmuz zammıyla bu limit yeniden düzenlenecek.

HGS sisteminde yapılan değişikleri bankalar müşterilerine bildiriyor. Güncel fiyatın bankalar tarafından paylaşılması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.