Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YÖK’ten Afetzede Öğrencilere Ücretsiz İnternet Desteği

Yükseköğretim Kurulu, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen illerde yaşayan öğrencilere ücretsiz internet olanağı sağlıyor. Detaylar haberde;
YÖK’ten Afetzede Öğrencilere Ücretsiz İnternet Desteği
Son Güncelleme: 
Yorum

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen illerde yaşayan öğrencilere ücretsiz internet olanağı sağlandığını açıkladı. Buna göre afet bölgesindeki öğrencilere aylık 6 GB ücretsiz internet hediye edildi.

YÖK’ün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda, kurumun GSM operatörleri ile görüşmeleri sonucunda bu imkanın sağlandığı belirtildi.

Afetzede Öğrencilere Ücretsiz İnternet Desteği

“Depremden etkilenen üniversite öğrencileri ve öğretim elemanlarına internet desteği” başlığıyla duyurulan açıklamada “Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), GSM operatörleriyle görüşmeleri sonucu deprem bölgesindeki üniversite öğrencileri ile öğretim elemanlarına aylık 6 GB ücretsiz internet imkanı sağlandı” ifadeleri kullanıldı.

YÖK’ün, GSM operatörleri Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile görüşmeleri sonucu, deprem bölgesindeki yükseköğretim kurumlarının öğrencileri ve öğretim elemanlarına ücretsiz internet hakkı tanındı.

Kaynak: Twitter / @YuksekogretimK

Ayrıca ailesi deprem bölgesinde olup da diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarında okuyan öğrencilere de uzaktan öğretimde kullanılmak üzere ücretsiz internet hakkı tanındı.

GSM operatörlerinin, eğitim amaçlı kullanılmak üzere aylık 6 GB ücretsiz interneti, öğrenci ve öğretim elemanlarının telefonlarına tanımladığı bilgisi verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu