Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yoğun İlgi Gören Dofer’in Beklenen İşlem Tarihi Açıklandı

Halka arz sonuçları gün içinde açıklanan Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret’in işlem tarihi Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklandı.
Yoğun İlgi Gören Dofer’in Beklenen İşlem Tarihi Açıklandı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alan ve talep toplama sürecini tamamlayan Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ile ilgili yatırımcıların beklediği bilgiler gelmeye devam ediyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin işlem tarihi açıklandı.

12 Ekim tarihinde yapılan açıklamada DOFER’in 17 milyon TL nominal değerli paylarının halka arzının tamamlandığı ve şirketin sermayesini temsil eden 55,7 milyon TL nominal değerli paylarının Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kotaya alındığı belirtildi.

Halka arz edilen şirket paylarının 16.10.2023 tarihinden itibaren Ana Pazar’da 17,11 TL/pay fiyat üzerinden DOFER kodu ile sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacağı aktarıldı. İlgili sırada maksimum emir değerinin 1 milyon TL olarak belirlendiği açıklandı.

Bugün yapılan açıklamada DOFER’in halka arz sonuçları açıklanmıştı. Şirketin halka arz büyüklüğü 290.870.000 TL olarak açıklandı ve satışa sunulan payların 4,4 katına denk gelen toplam 1.284.550.223,12 TL tutarlı talep geldiği paylaşıldı.

Halka Arz Rüzgarı Devam Ediyor

SPK, 12 Ekim’de paylaştığı haftalık bülteninde iki şirketin daha halka arzını onayladı. TAB Gıda Sanayi ve Ticaret ile Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kuruldan onay alan şirketler oldu.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

TAB Gıda’nın halka arzı 6 milyar 825 milyon TL ile tüm zamanların en büyük halka arzı olarak dikkat çekiyor.

Mhr GYO 12 – 13 Ekim, Borlease Otomotiv 11 – 12 – 13 tarihleri arasında talep toplamaya devam edecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.