Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarihin En Büyük Halka Arzı Geliyor! Onayı Aldı

Yatırımcıların yakından takip ettiği halka arz rüzgarı tam gaz devam ediyor. Sermaye Piyasası Kurulu, tarihin en büyük halka arzını onayladı. İşte detaylar;
Tarihin En Büyük Halka Arzı Geliyor! Onayı Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da uzun süredir devam eden halka arz gündemi, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onaylarından güç alarak devam ediyor. SPK, 12 Ekim tarihli haftalık bültenini yayımladı ve TAB Gıda Sanayi ve Ticaret ile Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın halka arzını onayladığını açıkladı.

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret, 232.417.000 TL olan mevcut sermayesini 28.875.000 milyon TL bedelli şekilde artırarak 261.292.000 TL’ye çıkaracak. Mevcut ortaklardan TFL TAB Gıda Yatırımları’na ait 23.625.000 TL nominal değerli B grubu paylar halka arza konu edilecek.

Toplam 52,5 milyon TL pay halka arza konu edilecek ve şirketin payları 130 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.  Şirketin halka arzı 6 milyar 825 milyon TL ile tüm zamanların en büyük halka arzı olarak dikkat çekiyor.

Tarihin En Büyük Halka Arzı Geliyor! Onayı AldıKaynak: SPK

Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 150 milyon TL olan mevcut sermayesini 55 milyon TL artırarak 205 milyon TL’ye yükseltecek. Şirketin 1 TL nominal değere sahip payları 15,78 TL sabit fiyat üzerinden satılacak.

GCM Yatırım Banner

Diğer Kararlar

Kurul, BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret’in (BMSTL) yüzde 100 bedelsiz sermaye artırımını, Sasa Polyester’in (SASA) 0,43 tahsisli sermaye artırımı, Kron Telekomünikasyon Hizmetleri’nin (KRONT yüzde 100, Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik’in (DITAS) yüzde 100 bedelli sermaye artırımını onayladı.

Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar AŞ ile ilgili olarak SPK ve ilgili mevzuat kapsamında yapılan incelemeler sonucunda 5 kişiye idari para cezalarının uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.