Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YKSLN Alman Pazarına Açılma Kararına Rağmen Düşüyor

Yükselen Çelik, 7 Eylül kurul toplantısında Almanya’da bir şirket kurulmasına karar verdi. Hisseler ise bu habere rağmen yüzde 2’den fazla geriledi.
YKSLN Alman Pazarına Açılma Kararına Rağmen Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yükselen Çelik A.Ş. dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda Almanya pazarına girdiğini belirten bir açıklama yaptı. Yükselen Çelik, 2023 senesi itibarıyla Almanya’nın Düsseldorf şehrinde, paylarının tamamı şirkete ait Rising Stahl GmbH isimli bağlı alt şirket kurulmasına karar verdi.

Şirket geçen yıl ABD’nin Chicago bölgesinde Rising Steel Inc. isimli ve paylarının tamamı kendilerine ait olan bir bağlı ortaklık tesis etmişti.

İstanbul’da açılan İhracat Ofisi ve ABD’de kurulan iştirakinin katkılarıyla 2022 yılında ihracatın satış gelirleri içindeki payını yüzde 6,5, 2023 yılının ilk yarısında ise yüzde 15’in üzerine çıkarmayı başardı.

Dün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde kurulması planlanan şirket ile ise Avrupa pazarında ihracat faaliyetlerinin desteklenmesi ve artırılması amaçlanıyor. Söz konusu şirketin başlangıç sermayesinin 30 bin Euro olduğu açıklandı.

Şirket Hisseleri Olumlu Haberden Destek Bulmadı

Şirket Hisseleri Olumlu Haberden Destek Bulmadı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin YKSLN kodlu hisseleri önceki kapanışını 15,37 liradan yaptı. Haftanın son işlem gününe 16 seviyesinden başlayıp önce 16,26’ya yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Bu seviyeden sonra keskin bir düşüş sergileyerek 14,85’e kadar indi. Saat 13.26’da yüzde 1,90 değer kaybıyla 15,07 liradan işlem görüyor.

Hisseler son bir haftalık işlem döneminde yüzde 9,5, bir ayda yüzde 19 ve bir yılda yüzde 59 oranında prim yaptı.

Teknik olarak destek seviyeleri 14,52 – 13,98, direnç seviyeleri ise 15,93 – 16,80 olarak takip ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın