Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yiyecek ve İçecek Devi Nestle’den Yfood Hamlesi

Yiyecek ve içecek devi Nestle, öğün yerine geçen içecekler, tozlar ve beslenme barları satan Yfood'un yüzde 49,95'ini satın aldı. Detaylar haberde...
Yiyecek ve İçecek Devi Nestle’den Yfood Hamlesi
Yorum

Merkezi İsviçre’de bulunan, dünyanın en büyük yiyecek ve içecek üreticisi olan Nestle, öğün yerine geçen içecekler, tozlar ve beslenme barları satan Yfood’a yönelik önemli bir hamlede bulundu.

Bloomberg’de yer alan habere göre Nestle, Yfood ‘un yüzde 49,95’ini satın aldı. Fakat her iki şirket satın alıma ilişkin mali şartlarını paylaşmadı.

Ayrıca teknoloji haber sitesi TechCrunch, Nestle’nin YFood’un yüzde 49,5’lik hissesine 469 milyon dolar ödediğini iddia etti.

Yfood Hakkında

Doğrudan tüketiciye yönelik bir gıda teknolojisi girişimi olan Yfood, 2017 yılında Münih’te iki eski bankacı olan Ben Kremer ve Noël Bollman tarafından kuruldu. Şirket 2022’de 120 milyon euro satış geliri elde etti.

Şirketin kurucu ortakları ve eş başkanları hisselerinin yüzde 50,05’ini elinde tutacak ve işi bağımsız olarak yürütecek.

Yfood’un kurulması hakkında konuşan Bollman, geç saatlere kadar çalıştıklarını bu yüzden sağlıksız tercihlerde bulunduklarını hızlı beslenme ihtiyacının bu girişime ittiğini söyledi. Hızlı yemenin neden hep sağlıksız olmak zorunda olduğunu anlayamadıklarını ve Yfood’u kurma ilhamlarının bu olduğunu aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu