Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz’dan Enflasyon Mesajı! Temmuz’u İşaret Etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, temel düşüncelerinin enflasyonu düşürmek olduğunu söyleyerek Temmuz ayına işaret etti. Detaylar haberde...
Yılmaz’dan Enflasyon Mesajı! Temmuz’u İşaret Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bugün İstanbul Arnavutköy’de sivil toplum kuruluşları buluşmasına katıldı. Kanaat önderleri, muhtarlar, dernek başkanları ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Önemli açıklamalarda bulunan Yılmaz, enflasyon mesajı verdi.

Cevdet Yılmaz, AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı (İBB) Murat Kurum’un kampanyası hakkında da değerlendirme bulundu.

Murat Kurum’un güzel bir sloganı olduğunu belirtti, ayrıca çok güzel projelerin olduğunu aktardı. Ayrıca İstanbul’un altyapı yatırımları açısından 5 yıl kaybettiğini söyledi.

Bir belediye başkanının kaynaklarını iyi kullanıp toplumun beklentilerini karşılaması gerektiğini aktardı.

“Temel Düşüncemiz Enflasyonu Düşürmek”

Bunun yanında Türkiye ekonomisini değerlendiren Yılmaz, Türkiye’nin satın alma paritesi açısından dünyanın 11’inci büyük ekonomisi olduğunu aktardı. Milli gelirin 1,1 trilyona geldiğini, ülkenin istikrarı ve gelişim çizgisinin takdir edilen noktada olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Yılmaz, “Önümüzdeki temel düşüncemiz enflasyonu düşürmek. Temmuz ayında  sonuçlarını çok daha net göreceğiz. Tek haneli rakamlara döneceğiz.” açıklamasında bulundu.

Yapısal reformlarla adım adım ilerlediklerini belirten Yılmaz, enflasyonun neden hemen düşmediğinin sorulduğunu kaydetti. İstihdamın ve büyümenin de göz önünde tutulduğu için olduğunu söyledi. Bunun yanında tüm politikaların dar gelirliden yana olduğunu aktardı. Her zaman eser siyaseti yapan bir politika güttüklerini bildirdi.

Bu gelişmelerin öncesinde Cevdet Yılmaz, 2053 hedefi yolunda çığır açıcı hamlelere yoğunlaşacaklarını ve 10 yıllık eylem planı oluşturduklarını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın