Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz’dan Enflasyon Mesajı: Mücadele Güçlü Bir Şekilde Sürecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, YOİKK toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunarak enflasyonla mücadeleyi sürdüreceklerini dile getirdi.
Yılmaz’dan Enflasyon Mesajı: Mücadele Güçlü Bir Şekilde Sürecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısının ardından açıklamada bulundu. Yılmaz, enflasyon, finansmana erişim ve Türkiye’deki yatırımların geliştirilmesi konusunda konuştu.

Cevdet Yılmaz, ülkedeki yatırımların geliştirilmesine yönelik adımları istişare ettiklerini ve bu düzenlemeyi kısa ve orta vade şeklinde ayırdıklarını söyledi.

Eylül ayı sonuna kadar Sanayi ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda komiteleri çalıştırarak yeni bir eylem planı ortaya koyacaklarını bildirdi. Meclis açılmadan önce Eylül ayı sonu itibarıyla kısa ve orta vadeli eylem planının ortaya çıkacağını söyledi.

“Enflasyonla Mücadeleyi Güçlü Bir Şekilde Sürdüreceğiz”

Yılmaz, finansmana erişim konusunun toplantının öne çıkan başlıklarından biri olduğunu belirterek katma değeri yüksek ihracat için AR-GE’ye ağırlık verileceğini bildirdi. 20 yılda doğrudan 255 milyar dolarlık yatırım çektiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, açıklamasında enflasyon konusuna değindi. Enflasyonla mücadeleyi güçlü bir şekilde sürdüreceklerini belirtti. Türkiye’de yatırım ikliminin daha güçlü hale geldikçe bunun ekonomiye yansıyacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında afet hazırlıkları hakkında konuşan Yılmaz, “Risk yönetiminin geliştirilmesi de ana başlık olarak tartışıldı. İstanbul başta olmak üzere afete hazırlık çalışmalarının hızlandırılması da önemli başlıklardan biri oldu.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.