Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz: Türk Müteahhitler 51 Milyar Dolarlık Proje Üstlendi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkmenistan'da yaptığı konuşmada Türk müteahhitlerinin 51 milyar dolar değerinde proje üstlendiğini söyledi. Detaylar haberde...
Yılmaz: Türk Müteahhitler 51 Milyar Dolarlık Proje Üstlendi
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Aşkabat Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen 10. Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı’nın açılış törenine katıldı. Türkiye’nin Türkmenistan’daki yatırımlarının 147 milyon dolar seviyesine ulaştığını söyledi.

Yılmaz, Türk müteahhitlerinin bugüne kadar Türkmenistan’da 51 milyar dolar değerinde 1080 proje üstlendiğini belirtti. Türkmenistan’daki yatırımları artırmaya ve ülkenin alt yapı ve üst yapı projelerine katkı sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Geçen yıl iki ülkenin ticaret hacminin 2 milyar doların üzerinde taşındığını kaydeden Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği 5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine en kısa sürede ulaşmak istediklerini belirtti.

Yılmaz, 2018 yılında Türkiye’den Türk İhraç Ürünleri Fuarı’na 60 firmanı katıldığını, bu sene sayının 100’e yakın firmaya çıkmasından gurur duyduklarını aktardı.

Bu fuarın iki ülkenin ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişimine katkı yapacağını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

7. Dönem Hükümetlerarası Türk-Türkmen Komisyon Toplantısı Protokolü’nün imzalanacağını belirten Yılmaz, hedefin ticari ve ekonomik ilişkilerin üst seviyeye taşınması olduğunu söyledi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.