Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yılmaz Milli Gelir için 13 Bin Dolar Hedefini Paylaştı

Türkiye ekonomisi için büyüme hedefini yukarı taşımayı planladıklarını paylaşan yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, refah artışı sözü verdi.
Yılmaz Milli Gelir için 13 Bin Dolar Hedefini Paylaştı
Yorum

Kabinedeki yeni isimlerden olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl’de ziyaretlerde buldu. TRT Haber’e konuşan Yılmaz, ekonomi için büyüme ve refah sözü verdi.

Türkiye ekonomisinin gösterdiği başarıyı üst lige taşımayı hedeflediklerini söyleyerek, “Ekonomide genel çerçevemiz çok net. Sürdürülebilir büyümeyi sağlayacağız. Dünya şartlarına göre yeni adımlar ve projeler olacak” dedi.

Vatandaşların refah seviyesinin ekonomik büyüme ile birlikte aratacağının altını çizen Yılmaz, “Türkiye’yi üst gelir grubuna taşımak istiyoruz. Güçlü bir ekonomi politikası uygulayacağız. Kişi başına geliri 13 bin doların üzerine çıkarmak istiyoruz” diye ekledi.

Yakın Zamanda Daha Çok Proje Göreceğiz

Ekonomideki büyüme hedeflerinin arka planını paylaşan Yılmaz, insansız hava araçları (İHA) ile ilk yerli ve milli otomobili örnek göstererek, yeni projeler için şöyle konuştu:

“Teknolojik altyapımızı ve savunma sanayiimizi geliştireceğiz. Son dönemde insanlı, insansız hava araçlarımızı, Togg gibi projelerimizi gördük. Yakın zamanda bunlardan çok daha fazla göreceğiz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu