Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz: Deprem Bölgesine 1 Trilyon 28 Milyar TL Ödenek Ayırdık

Cevdet Yılmaz, bu yıl deprem bölgesine 1 trilyon 28 milyar lira ödenek ayırdıklarını söyledi. Detaylar haberde...
Yılmaz: Deprem Bölgesine 1 Trilyon 28 Milyar TL Ödenek Ayırdık
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Malatya’ya ziyarette bulundu. 6 Şubat 2023’teki depremlerden etkilenen bölge için merkezi idareden ayrılan ödeneği duyurdu.

Cevdet Yılmaz, Malatya’da olmaktan mutlu olduğunu söyleyerek bu yılın bütçesinde sadece merkezi idareden depremden etkilenen bölge için bu yıl 1 trilyon 28 milyar lira ödenek ayırdıklarını söyledi.

Asrın felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana şehri ayağa kaldırmak için çalışıldığını söyledi. Deprem bölgesinde ticaretin yeniden canlanması, sosyal hayatın yeşermesi için gayret sarf ettiklerini bildirdi.

Geçen sene merkezi idareden deprem bölgesine 930 milyar TL harcama yaptıklarını dile getirdi. Deprem bölgesinde kalıcı konutlar inşa ettiklerini belirterek şu ana kadar 46 bin civarında konutun teslim edildiğini aktardı.

Bunun yanına Malatya’da 54 bin haneye 3 milyar liraya yakın kira yardımı yapıldığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.