Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz Başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde EKK toplandı. Toplantıda birçok önemli konu ele alınacak. Detaylar haberde;
Yılmaz Başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bugün Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplandı. Toplantıda, Eylül’de kamuoyu ile paylaşılması planlanan Orta Vadeli Program’ın (OVP) hazırlık sürecinin ele alınacağı kaydedildi.

Yılmaz başkanlığındaki toplantıda, altın ithalatına yönelik son dönemde alınan tedbirler ile enerjide genel görünüm ve enerjide yol haritası başlıkları da görüşülecek.

Ayrıca görüşmede OVP’de yer alacak öncelikli yapısal reformların ele alınacağına işaret edildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya katılan kurum ve kuruluşların temsilcileri ise şu şekilde sıralandı;

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala”

GCM Yatırım Banner

İSO, Orta Vadeli Programı Önemsiyor

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan geçen hafta Eylül ayında açıklanacak olan OVP beklentilerini paylaşmıştı.

Bahçıvan açıklamasında, OVP’nin bu kez kararlılıkla uygulanması gerektiğine dikkat çekmişti. Türkiye’nin uzun vadeli geleceğini güçlü bir şekilde şekillendirebilmesi edebilmesi için farklı ve güçlü yatırımlara ihtiyacı olduğuna işaret etti.

OVP kapsamlı yol haritasının paylaşılarak iş dünyasındaki belirsizliğin ortadan kalkacağını öngören Bahçıvan, OVP’yi çok önemsediklerini vurgulamıştı.

Bahçıvan OVP’ye ilişkin beklentilerini de dile getirerek, makro-finansal istikrarın güçlendirilmesi için bir yol haritasının sunulması gerektiğini kaydetmişti.

Finansmana erişim gibi kısa vadeli sorunlara OVP’nin çözüm sunması, mevcut küresel rekabet ortamında sanayici ve ihracatçıların ihtiyaç duyduğu yapısal reformları içermesi de beklentileri arasında olduğunu dile getirmişti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın