Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yıllık Bazda Yüzde 1468 Yükselen MIATK’ye Tedbir Geldi!

KAP üzerinden yapılan açıklamada yıllık bazda 1468 oranında yükselen Mia Teknoloji’ye tedbir getirildiği açıklandı. İşte detaylar;
Yıllık Bazda Yüzde 1468 Yükselen MIATK’ye Tedbir Geldi!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketler endeksten kat kat fazla getiri sunarak yatırımcıların ilgisini çekiyor. 7 Haziran’da yüzde 1200 bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuran Mia Teknoloji A.Ş (MIATK), getiri oranıyla birçok hisseyi geride bırakmayı başardı. Haftalardır tavan tavan giden şirkete tedbir geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada SPK kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MIATK paylarının 26.09.2023 tarihinden 25.10.2023’e kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem göreceği açıklandı.

Yıllık Bazda Yüzde 1468 Yükselen MIATK’e Tedbir Geldi!Kaynak: Paratic Piyasalar

Hissede haftalık yüzde 73, aylık yüzde 245 ve yıllık yüzde 1468 oranında değer artışı gerçekleşti.

Şirket, bugün KAP üzerinden Borsa İstanbul tarafından SPK Özel Durumlar Tebliği’ne göre henüz kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususundaki açıklamaların talep edildiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

MIATK, bu çerçevede yaptığı duyuruda kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumun bulunmadığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.