Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yılların Enerji Devi Avusturya’da Şirket Kurdu

Dün 20 milyon liralık pay satışı haberlerine konu olan Zorlu Enerji’den yurt dışına açılma duyurusu geldi. Şirket, İspanya’dan sonra Avusturya’da varlık gösterecek.
Yılların Enerji Devi Avusturya’da Şirket Kurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji Grubu’nun halka açık tek şirketi olan Zorlu Enerji Elektrik Üretim A. Ş. dün pay satışı haberiyle gündeme geldikten sonra bugün şirketin yurt dışına açıldığına ilişkin gelişmeler kamuoyuyla paylaşıldı. Electrip Global B.V. ile Haziran ayında İspanya’da şirket kuran Zorlu Enerji, bu kez iş birliğini Avusturya’ya taşıdı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, şirketin Electrip Global ortaklığında Avusturya’da şirket kuruluşu yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, 21 Haziran 2023 tarihinde şirketin Türkiye’de yürüttüğü, elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile projelerini yurt dışına taşımak için Electrip Global’in yüzde 100 hissedarlığında “Electrip Austria GmbH” unvanlı şirket kurulduğu belirtildi.

Zorlu Enerji Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada ZOREN hisse koduyla işlem gören enerji devi, 20 milyon TL’lik pay satışının bildirildiği haftanın ilk işlem gününde negatif bölgede yer alırken bugün kayıplarını sildi.

Günlük yüzde 4’ün üzerinde artış kaydeden şirket hisseleri TSİ 14.29 itibarıyla 6.12 lira seviyesinde işlem gördü.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.