Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yetkisiz Gayrimenkul İlanlarında Tedbirler Artırılıyor

GABORAS, yetkisiz gayrimenkul ilanlarını engelleyerek daha güvenli şekilde alım-satım yapma imkanı sunuyor.
Yetkisiz Gayrimenkul İlanlarında Tedbirler Artırılıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gayrimenkul Borsası AŞ (GABORAS) Genel Müdürü Dinçer Gökçe, ilan sitelerine yönelik hayata geçirilen düzenleme hakkında konuştu. Ticaret ekosistemini tamamen güvenli ve şeffaf bir zeminde işleyecek şekilde hazırladıklarını, kuruldukları ilk günden bu yana yetkisiz ilanları engellemek ve gerçek değerler üzerinden ticareti teşvik etmek için çalıştıklarını ifade etti.

GABORAS’ın ilan sitelerine yönelik yeni düzenlemeye tam uyumlu olarak çalıştığını söyleyen Gökçe, diğer ilan sitelerindeki açıkların kapatılması için de iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.

İlan sitelerinde açık kimliğin gizlenerek ilan verilmesini engellemek amacıyla hayata geçirilen tebliğ hatırlatan Gökçe, yeni tebliğin gayrimenkul sektöründe beklenen ve gereken bir düzenleme olduğunu, şeffaflığı artırarak tüketicilerin daha güvenli bir şekilde gayrimenkul işlemleri yapmasını sağlayacağını söyledi.

Piyasada Spekülatif ve Manipülatif Hareketlerin Önüne Geçilecek

Yetkisiz ilanların engellenmesiyle tüketicilerin daha güvenli bir platformda işlem yapabileceğini, piyasalardaki spekülatif ve manipülatif hareketlerin önüne geçileceğini, , işlemlerin gerçek değer üzerinden yapılabileceğini ifade etti.

Yeni tebliğin uygulanması noktasında yaşanabilecek zorlukları minimize etmek için iş birliği ve eğitimin önemli olduğunu belirten Gökçe, vatandaşların da özellikle süreçlere dair ve online platformlara ilişkin hassasiyet göstermeleri gerektiğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Mülk sahipleri ve müşterilerin haklarını sonuna kadar koruduklarını belirterek, “Bu minvalde özel müşteri havuzu ve portföy havuzu bulunmakta, hem kurumsal hem de bireysel çapta gayrimenkul ticareti faaliyetleri yürütmektedir. Zaman zaman büyük çapta online ihaleler düzenleyerek geniş kitlelere hitap ettiğimizi söyleyebiliriz.” ifadesini kullandı.

(Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın