Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeşil Mumlara Tutunan Şirketin Kredi Notu Üst Perdede

Savaş gündemiyle dalgalanan borsada görülen kırmızı mumlardan sıyrılan Net Holding A.Ş., kredi karnesini paylaştı. Şirket, ulusal kurum kredi notunu yukarı taşıdı.
Yeşil Mumlara Tutunan Şirketin Kredi Notu Üst Perdede
HABER GİRİŞ

Turizm alanında 49 yıllık tarihe sahip olan Net Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden JCR Eurasia Rating kredi derecelendirme raporunu duyurdu.

Türk sermayeli uluslararası kredi derecelendirme şirketinin periyodik gözden geçirme sürecinde gelinen sonucu paylaşan Net Holding, kredi karnesinde uzun vadeli ulusal kurum kredi notunun yukarıya taşındığını ancak uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para kurum kredisinde negatif görünüme sahip olduğunu aktardı.

Açıklamada, “Şirketimizin konsolide yapısını ulusal düzeyde yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendirerek, uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notunu “A (tr)” seviyesinden “A+ (tr)” seviyesine yukarı yönlü yükseltmiş, görünümü ise “Stabil” seviyesinde belirlemiştir. Uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para kurum kredi rating notları ise “BB / (Negatif Görünüm)” olarak belirlenmiştir” ifadesi yer aldı.

Net Holding Değişim Oranları
Kaynak: Paratic Piyasalar

NTHOL koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören şirket hisseleri savaş gündemiyle çalkalanan BIST 100 endeksinin gördüğü kırmızı mumlarla karşılaşmadı.

Yatırımcısına yıllık yüzde 48 oranında prim veren NTHOL, aylık bazda yüzde 10, haftalık ise yüzde 6 artıda fiyatlandı.

GCM Yatırım Banner

Haftanın ilk işlem gününü yatay aralıkta kapatarak 21,62 liradan kayda geçti. Yıl içerisinde en yüksek 24,2 TL, en düşük 8,95 TL seviyelerini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.