Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeşil Mumlara Tutunan Gümüş için Değerlendirme Geldi

Jeopolitik risk fiyatlaması içine girdikten sonra dikkatleri üzerine çeken gümüşte beklenti ne? Yeşil mumlara tutunan değerli metal için değerlendirme geldi.
Yeşil Mumlara Tutunan Gümüş için Değerlendirme Geldi
HABER GİRİŞ

İsrail-Hamas çatışmasıyla fiyatlanan değerli metallerde yeşil mumların tırmanmasıyla uzmanlar, alım fırsatının sürdüğü uyarılarını yineledi. Ancak gelinen noktada Orta Doğu’da tansiyonun düşmeye başlaması özellikle beklentileri yüksek tutan gümüş için soru işareti yarattı.

Ekonomist’e değerlendirmede bulunan piyasa uzmanları, potansiyelin varlığına işaret etti. Dolardaki gelişmelere değinen InvestAZ Araştırma ve Strateji Birim Müdürü Mehmet Bilal Bircan, ABD’nin son enflasyon rakamının iyiye işaret ettiğini belirtti.

Gümüşün kullanım alanının yakın gelecekte genişleyeceğini yineleyerek, elektrikli araçlardan, enerji sistemlerine kadar pek çok alanda gümüşün endüstriyel kullanımının yaygınlığını vurguladı. Bu nedenle talepte düşüş beklemediğini kaydetti.

Gram Gümüş Takipçisine Güzel Haber

Baştürk Finansal Danışmanlık Kurucusu Rıdvan Baştürk ise TL bazlı gümüşte yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğini paylaştı. Ons gümüş tarafında son haftalarda artış görülse de aslında yaklaşık 10 yıllık sürede yatay aralığa sıkışmışlığın yaşandığını savundu.

Baştürk, “Ons bazında gümüşün cazip edici bir getiri sağlayacağını düşünmüyorum. Fakat TL bazında yükselişlerin devam edeceğini öngörüyorum. Ons gümüş, nispeten yatay kalsa da dolar kurundaki yukarı potansiyeli hesaba kattığımızda TL bazlı altının ve gümüşün yukarı potansiyeline devam etmesini bekliyorum” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın