Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeşil Global Enerji’nin Halka Arzı için SPK’ya Başvuru Yapıldı

2022’nin son ayında borsa tarafında gündeme gelen Yeşil Global Enerji’nin halka arz için SPK’ya başvuru yapıldı. Şirket hangi alanlarda faaliyet gösteriyor?
Yeşil Global Enerji’nin Halka Arzı için SPK’ya Başvuru Yapıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeşil Yapı Endüstri (YYAPI), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşım yaparak yüzde 29,90 oranında iştiraki olan Yeşil Global Enerji A.Ş’nin halka arzıyla ilgili açıklama yaptı. Halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapılmasına karar verildiği ve evrakların kurula teslim edildiği ifade edildi.

Enerji sektöründe birçok ilke imza atan Yeşil Global Enerji’nin temeli 2007’de atıldı. Birçok ödül kazanan şirket, 2009 yılında Avrupa’nın en büyüğü unvanına sahip Odayeri Çöp Gazı Santralini devreye aldı.

Şirket, 11 yıl içerisinde Çöp Gazı projelerinin haricinde Rüzgar Enerjisi ve Jeotermal Enerji projeleri yatırımlarına da devam etti.

Yeşil Global Enerji, yıllık 500.000 megawatt’tan fazla elektrik toptan satışı, 2 milyon ton/yıl “Gold Standart” karbon kredisi bulunuyor.

Şirketin web sitesinde, atık ısıdan enerji üretimi maksadıyla yatırımına başlanılan Organic Rankine Cycle (ORC) ve tamamen şirket tarafından geliştirilen Siloksan giderim tesislerinin hayata geçmek üzere olduğu bilgisi yer alıyor. Bunların yanında portföyün de genişletildiği, doğalgaz ticareti ile ilgili ciddi adımlar atılmaya başlandığı kaydediliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın