Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEOTK Duyurdu! BrandIT’in Hisse Satın Alım Görüşmeleri Başladı

YEO Teknoloji, BrandIT Mühendislik'in yüzde 51'lik hissesinin satın alımına yönelik görüşmelerin başladığını duyurdu. Detaylar haberde...
YEOTK Duyurdu! BrandIT’in Hisse Satın Alım Görüşmeleri Başladı
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal duran varlık alımı görüşmeleri hakkında açıklama yaptı.

Şirket, BrandIT Mühendislik Yazılım Ticaret A.Ş.’nin yüzde 51’lik hissesinin satın alımına yönelik hisse devri için görüşmelerin başladığını açıkladı.

Söz konusu ortaklık ile YEO Teknoloji’nin enerji ve endüstri sektörlerindeki tecrübesi ve BrandIT’in Endüstri 4.0 teknolojilerindeki uzmanlığı ile güçlü bir sinerji yaratılması hedeflendiği kaydedildi.
YEO Teknoloji açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu bağlamda YEO Teknoloji’nin 3D vizyonuna (Dijitalizasyon, Desentralizasyon, Dekarbonizasyon) uygun olarak yapay zeka, büyük veri ve bulut temelli enerji verimliliği, akıllı şebeke&santral yönetimi ve akıllı şehirleri hedef alan özgün çözümler üretilecektir.”

BrandIT Mühendislik Yazılım Ticaret A.Ş.’nin 2016’dan beri PTC, Rockwell ve Microsoft partnerliklerinde Endüstri 4.0 teknolojilerini kullanarak Endüstriyel IoT ile üretim süreçlerindeki verimliliği artıran uçtan uca dijital çözümler sağlamakta olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisseleri borsada (YEOTK) koduyla işlem görüyor. Hisseler saat 11.41 itibarıyla yüzde 2,02’lik düşüş ile 160.1 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın