Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji’den Devam Eden Enerji Projeleri Hakkında Açıklama

YEO Teknoloji, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş.'nin almış olduğu önlisans başvuruları ve ÇED süreci hakkında KAP’a açıklama yaptı.
YEO Teknoloji’den Devam Eden Enerji Projeleri Hakkında Açıklama
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. yüzde 100 bağlı ortaklığı olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş.’nin önlisans başvuruları hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı. Bağlı ortaklığının Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 8 adet projeye 296,2 MWe Üretim ve 316,2 MWh Depolama olmak üzere önlisans verildiğine yönelik açıklama daha önce yapılmıştı.

“Bilindiği üzere bataryalı elektrik depolama tesisleri, ülkemizin enerji arz güvenliğinde büyük öneme sahip olmakla birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarının daha fazla ve daha verimli olarak kullanımına imkan sağlayacak olması sebebi ile de ayrıca önem taşımaktadır.” ifadesine yer verilen açıklamada bu doğrultuda çevresel etki değerlendirmeleri (ÇED) için Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı’na proje tanıtım dosyalarının sunulduğu bildirildi.

ÇED süreçlerinin devam ettiği, bununla birlikte lisanslama işlemleri için gerekli olan diğer tüm süreçlerin şirket tarafından yakından takip edildiği kaydedildi.

Sürecin en kısa zamanda tamamlanması için çalışmaların sürdüğü, projelerin tamamlanmasının hemen ardından hızlı bir şekilde projelerin inşaa çalışmalarına başlanmasının planladığı açıklandı.

Projeler için yurt içi ve yurt dışı finans kuruluşları ve kurumsal yatırımcılar ile finansal çözümler ve işbirlikleri için görüşmelere başladığı bilgisi de KAP üzerinden yatırımcılar ile paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

2024 yılının ikinci yarısından itibaren bahse konu olan projelerin inşaa süreçlerinin başlatılmasının hedeflendiği açıklandı.

YEO Teknoloji Hisselerinde Son Durum

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin YEOTK koduyla işlem gören hisseleri, saat 16.10’da yüzde 2,65 değer kaybıyla hareket ediyor. 161,8 liradan fiyatlanan hisseler bu hafta zayıf bir performans gösterdi.

Haftalık bazda yüzde 10’a yakın değer kaybederek, yatırımcını üzen hisseler arasında yer aldı.

Öte yandan aylık süreçte yüzde 72, yıllık süreçte ise yüzde 617 oranında getiri sundu.

Şirket hisselerinin yıllık bazda gördüğü en düşük fiyat 49,7, en yüksek 192 lira oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.