Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji ve Emlak Konut’tan Sözleşme Haberleri

Emlak Konut Adıyaman İndere Deprem Konutları işinde, YEO Teknoloji ise Enerjisa Enerji Üretim ile sözleşme imzalandığını duyurdu.
YEO Teknoloji ve Emlak Konut’tan Sözleşme Haberleri
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. yeni iş anlaşmalarını duyurmaya devam ediyor. Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamaya göre toplam bedeli 2.775.422,08 ABD doları + KDV olan iki ayrı sözleşme imzaladı.

Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. ile yapılan sözleşme Türkiye’de kurulması planlanan 25,2 MWe Akköy Rüzgar Enerji Santrali’nin (RES) elektrifikasyon ve otomasyon işlerinin yapımı işlerini içeriyor.

Toplam tutarın 1.574.944,62 dolarlık kısmını dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma gibi yapım işleri, 1.200.477,46 dolarlık kısmını enerji nakil hattının yapımı oluşturuyor.

YEO Teknoloji geçtiğimiz hafta Yozgat’ta bulunan 200 dönüm üzerindeki araziye kurulacak Güneş Enerjisi Santrali (GES) için 17.955.000 dolar + KDV tutarında daha bir iş sözleşmesi imzalamıştı.

Emlak Konut’tan 4,3 Milyon TL’lik Sözleşme

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. toplam bedeli 4.331.000.000 TL+KDV olan bir sözleşme imzaladı.

GCM Yatırım Banner

KAP üzerinden yapılan açıklamada, Adıyaman İndere Deprem Konutları B Etabı 2. Kısım İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesinin sonucu duyuruldu.

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı adına ihale edilen iş sözleşmesinin yüklenici Özbek İnş. Tur. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti ile 14.04.2023 tarihinde imzalandığı bildirildi.

Açıklamada, “T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile varılan mutabakat çerçevesinde, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem nedeniyle, ihtiyaç duyulan geçici barınma alanları ve ticarethaneler, kalıcı konut, bunlara ait sosyal donatılar, genel altyapı, yol, çevre düzenleme vb. her türlü iş ve işlemlere yönelik hizmet alımları ile bu işler kapsamında yapılacak ihalelerin, her türlü gideri Bakanlık tarafından karşılanmak üzere şirketimiz tarafından yapılmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.