Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji ile Enerjisa Arasında 5,6 Milyon Dolarlık Anlaşma

YEO Teknoloji ile Enerjisa arasında Tufanbeyli Termik Santrali'ne hibrit olarak kurulacak olan GES projesi için sözleşme imzalandı.
YEO Teknoloji ile Enerjisa Arasında 5,6 Milyon Dolarlık Anlaşma
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İki enerji devi arasında yeni iş alımına yönelin sözleşme imzalandı. YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. ile Enerjisa Üretim A.Ş. arasında KDV hariç 5.605.350 ABD doları bedelle sözleşme imzalandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan acıkamaya göre Tufanbeyli Termik Santrali’ne hibrit olarak kurulacak olan Güneş Enerjisi Santrali projesinin 2023 yılında devreye alınması planlanıyor.

Şirketin ciro ve karlılığını olumlu etkileyecek olan iş 18.07.2023 tarihinde başladı. Peki sektörün öncü isimleri arasında yapılan bu anlaşma hisselerini nasıl etkiledi.

YEO Teknoloji Hisseleri Tavan Yaptı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri (YEOTK), güne çok güçlü bir başlangıç yaptı. Pazartesi günü 109 liradan kapanış yapan hisseler, 18 Temmuz işlemlerine yükselişle başlayıp 119,9 liraya kadar çıktı.

Yüzde 10 yükselen hisseler, tavan fiyattan işlem görüyor. Şirket hisseleri yatırımcısına bir haftada yüzde 27, bir ayda yüzde 68 ve bir yılda yüzde 552 oranında getiri sundu.

İntegral Yatırım, dün yayımladığı raporda şirketin enerji sektörünün her alanında yaptığı yatırımlara dikkat çekerek, hisseleri öneri listesine ekledi. Hedef fiyatı ise 260 TL olarak belirledi.

GCM Yatırım Banner

Enerjisa Hisseleri ise Satıcılı Seyrediyor

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Enerjisa Enerji A.Ş. hisse senedi (ENJSA) fiyatı, saat 10.30’da yüzde 1 ekside 41,52 liradan işlem görüyor.

Son kapanışını 42,24’ten yapan hisseleri yeni güne 42,6’dan başladı. Seansın ilk dakikalarında 41,54 – 43,18 arasında hareket etti.

Gün içi en yüksek seviye aynı zamanda yıllık periyodun zirvesi olarak kaydedildi.

Hisseler tepe noktayı gördükten sonra kazancının bir kısmını verse de haftalık bazda getirisi yüzde 13’ün üzerinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.