Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji Hisselerinde Kazanç Beklentisi Yükseldi!

İntegral Yatırım, YEO Teknoloji’nin, enerji sektörünün her alanında yaptığı yatırımlara dikkat çekerek hedef fiyatını yükseltti.
YEO Teknoloji Hisselerinde Kazanç Beklentisi Yükseldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İntegral Yatırım, sektörünün öncü isimlerinden biri olan YEO Teknoloji için bir rapor hazırladı. Raporda şirketin YEOTK kodlu hisselerin “AL” tavsiyesi ve 260 TL hedef fiyatla öneri listesine eklendiği belirtildi.

Hisseler için hedef getiri oranı yüzde 163 olarak açıklanırken, açıklamada, “Tahminlerimize göre hisse 2024T sonunda beklediğimiz FAVÖK’e göre FD/FAVÖK çarpanı 5.1x ile işlem görmektedir. Batarya üretimi ve yenilenebilir enerji segmentinde beklediğimiz gelir artışı ile desteklenen FAVÖK marjında beklediğimiz sürdürülebilir yükseliş 23T-28T döneminde, FAVÖK için USD bazında yüzde 57 YBBO ima etmektedir. Şirketin hızlı ve karlı büyüme potansiyeli göz önüne alındığında güncel değerlemenin oldukça cazip olduğunu düşünüyoruz” denildi.

Bugünkü işlemlerde yüzde 10 yükselerek 109 liradan işlem gören hisseler, son bir yılda yatımcısına yüzde 493 getiri sundu.

Enerji Sektörünün Her Alanında Aktif Olmayı Hedefliyor

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: İntegral Yatırım

“Enerjinin Her Alanında Büyüme Hedefi” başlıklı raporda, şirktin başta GES projeleri olmak üzere elektrik üretim santralleri, elektrik iletim ve dağıtım tesisleri ile petrol, gaz, atık su, kimya, altyapı, madencilik ve ulaşımda anahtar teslim entegrasyon proje ve yazılımlarını gerçekleştirdiği belirtildi.

Bunların yanında değişen enerji dinamiklerine adapte olarak, yurt içi ve dış piyasalarda batarya depolama sistemleri üretimi, yenilenebilir enerji üretimi, mikrohes ve offshore enerji üretimi alanlarında yatırımlarını gerçekleştirdiği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Kurumun araştırma 17 Temmuz 2023 tarihli raporunda, YEO Teknoloji’nin 30 ülkede 400’den fazla tamamlanmış projeye, yurt dışında açtığı temsilciliklere dikkat çekildi.

Bu yılın Haziran ayı itibarıyla yeni proje bedelinin 140 milyon dolar olduğu, yıl sonuna kadar bunun 220 milyon dolara ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

Şirketin, Türkiye’nin sayılı batarya üreticilerinden olmak için yatırımlara başladığı da raporda yer alan pozitif detaylardan biri oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.