Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeo Teknoloji Bağlı Ortaklığı Romanya’da GES Devraldı

Yeo Teknoloji’nin iştiraki Defic Globe, Romanya’da 58,40 MWp gücünde güneş enerjisi santrali devraldığını duyurdu.
Yeo Teknoloji Bağlı Ortaklığı Romanya’da GES Devraldı
Son Güncelleme: 

Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş., bağlı ortaklığı Defic Globe Enerji Üretim A.Ş’nin imzaladığı iş sözleşmesi hakkında kamuoyu bilgilendirmesi yaptı. Şirketin, 18 Kasım 2022 tarihinde Romanya’da geliştirdiği 18.51MWp kurulu gücü olan Güneş Enerjisi Üretim Santrali (GES) Projesi’nin tüm lisans, hak ve izinlerini devir aldığı duyurusu hatırlatıldı.

Şimdi de 1 Aralık 2022 tarihinde imzalanan bir başka sözleşme hakkında bilgilendirme yapıldı. Dün imzalanan hisse devir sözleşmesi ile kurulu gücü 58.40MWp olan başka bir Güneş Enerjisi Üretim Santrali Projesi’nin de tüm lisans, hak ve izinlerini devraldığı belirtildi.

Söz konusu projenin 2023 yılının dördüncü çeyreğinde işletmeye alınmasının planlandığı açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamanın devamında “Bu devir alma sözleşmesi ile birlikte, bağlı ortaklığımız DEFIC GLOBE Enerji Üretim A.Ş’nin, Romanya’da tüm lisans, hak ve izinlerine sahip olduğu Güneş Enerjisi Üretim Santrali Projelerinin toplam kurulu gücü 76.91MWp olmuştur.” ifadesine yer verildi.

Şirket geçtiğimiz günlerde de Ankara’da 100 bin metrekarelik tarlaya kurulacak GES için bir sağlık hizmetleri sağlayıcısıyla 6,3 milyon dolarlık iş sözleşmesi imzalamıştı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Yeo Tekmoloji’nin YEOTK kodlu hisseleri son kapanışı 83,55 liradan yaptı. Piyasa öncesi gelen haberin ardında hisseler güne yüzde 0,06’lık sınırlı pozitiflikle başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu