Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeo Teknoloji Bağlı Ortaklığı Romanya’da GES Devraldı

Yeo Teknoloji’nin iştiraki Defic Globe, Romanya’da 58,40 MWp gücünde güneş enerjisi santrali devraldığını duyurdu.
Yeo Teknoloji Bağlı Ortaklığı Romanya’da GES Devraldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş., bağlı ortaklığı Defic Globe Enerji Üretim A.Ş’nin imzaladığı iş sözleşmesi hakkında kamuoyu bilgilendirmesi yaptı. Şirketin, 18 Kasım 2022 tarihinde Romanya’da geliştirdiği 18.51MWp kurulu gücü olan Güneş Enerjisi Üretim Santrali (GES) Projesi’nin tüm lisans, hak ve izinlerini devir aldığı duyurusu hatırlatıldı.

Şimdi de 1 Aralık 2022 tarihinde imzalanan bir başka sözleşme hakkında bilgilendirme yapıldı. Dün imzalanan hisse devir sözleşmesi ile kurulu gücü 58.40MWp olan başka bir Güneş Enerjisi Üretim Santrali Projesi’nin de tüm lisans, hak ve izinlerini devraldığı belirtildi.

Söz konusu projenin 2023 yılının dördüncü çeyreğinde işletmeye alınmasının planlandığı açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamanın devamında “Bu devir alma sözleşmesi ile birlikte, bağlı ortaklığımız DEFIC GLOBE Enerji Üretim A.Ş’nin, Romanya’da tüm lisans, hak ve izinlerine sahip olduğu Güneş Enerjisi Üretim Santrali Projelerinin toplam kurulu gücü 76.91MWp olmuştur.” ifadesine yer verildi.

Şirket geçtiğimiz günlerde de Ankara’da 100 bin metrekarelik tarlaya kurulacak GES için bir sağlık hizmetleri sağlayıcısıyla 6,3 milyon dolarlık iş sözleşmesi imzalamıştı.

GCM Yatırım Banner

Yeo Tekmoloji’nin YEOTK kodlu hisseleri son kapanışı 83,55 liradan yaptı. Piyasa öncesi gelen haberin ardında hisseler güne yüzde 0,06’lık sınırlı pozitiflikle başladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın