Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yenibiriş Deprem Bölgesinde 100 Bin İstihdam Hedefliyor

Yenibiriş, deprem bölgesinden göç eden vatandaşlara istihdam kapılarının açılması için yoğun bir çalışma başlattığını açıkladı. İşte detaylar;
Yenibiriş Deprem Bölgesinde 100 Bin İstihdam Hedefliyor
HABER GİRİŞ

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli depremlerin ardından bölgedeki yaraların sarılması için Yenibiris.com, harekete geçti. Şirketin afet bölgesinde bulunan kişilere 100 bin istihdam sağlanması hedefi doğrultusunda çalışmalara başladığı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre şirket, depremden etkilenen 11 şehirdeki vatandaşların ihtiyaçlarının belirlenmesi ve iş bulabilmesi için geçici yerleşim birimlerinde Yenibiriş İstihdam Merkezleri kuruyor.

Söz konusu merkezlerden ilkinin mobil ofis olarak Gaziantep Nurdağı’nda çalışmalarına başlayacağı kaydedildi. Mobil merkezde, Yenibiriş işe alım uzmanları ve gönüllülerden oluşan bir ekibin olacağına işaret edildi.

İstihdam Desteği Verebilecek Firmalara Çağrı

Afet bölgesindeki depremzedeler Yenibiriş İstihdam Merkezi’nde öz geçmiş oluşturarak destek alabilecek. Gaziantep Nurdağı’ndaki mobil istihdam merkezinin açılışından sonra Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya ile devam edeceği bildirildi.

Yenibiriş İstihdam Merkezleri ile vatandaşların iş ihtiyaçlarına, şirketin anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlarla hızlı bir şekilde çözüm bulaması hedefleniyor.

GCM Yatırım Banner

Yenibiriş’in 100 bin istihdam hedefi ile çalışmalarına başladığı yinelenerek, istihdam desteği verebilecek tüm firmalara iş birliği çağrısında bulunuldu.

Türkiye’nin Önde Gelem İnşaat Firmaları ile Temasa Geçildi

Depremden büyük zarar görmüş afet bölgesinin yeniden ayağa kalkmasında faaliyet gösterecek Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarıyla şirketin temasa geçtiğine işaret edildi. Böylece şirket, firmaların istihdam ihtiyaçlarını bölge halkı ile buluşturacak.

Yenibiris.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özmen konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Özmen, bölgedeki istihdam sorununun özellikle uzun soluklu iyileşme çalışmalarının odağı olduğunu savundu.

Uğur Özmen, “Bizler de bu süreçte bölgede kalan, bölgeden göç eden vatandaşlarımıza istihdam kapılarının açılması için çalış başlattık. İlk adımı biz atarak örnek olabilmek adına uzaktan çalışılabilecek ekiplerimizden Tele-satış uzmanlığı için 11 ilimize özel bir ilan yayımladık.” dedi.

Bahsi geçen konulara ek olarak şirketin; teknoloji departmanında part time çalışabilecek, yazılımla ilgilenen ve afetten etkilenmiş öğrencilere kapılarını açtığı kaydedildi. Bu alanda çalışacak öğrenciler için İstanbul’da konaklama imkanı sunulacağı eklendi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.