Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Zelanda Aşk Acısı Çekenlere 4 Milyon Dolarlık Destek Verecek

Gençler için daha önce hayata geçirilmeyen bir kampanya başlatan Yeni Zelanda, ayrılık yaşayan vatandaşları için finansal destekte bulunma sözü verdi.
Yeni Zelanda Aşk Acısı Çekenlere 4 Milyon Dolarlık Destek Verecek
HABER GİRİŞ

Vatandaşlarına sunduğu sosyal politikalarıyla isminden sık sık söz ettiren Yeni Zelanda’dan yeni bir haber geldi. Ülkede yaşanan ayrılık olayları için vatandaşlara hükümetin mali destekte bulunacağı açıklandı. “Love Better” ismiyle dün başlatılan kampanyada hükümet, aile içi şiddeti önleme amacıyla gençlerin ayrılık travmalarına yöneldi.

İlişkisi biten çiftlerin ayrılık acısını atlatabilmesi için Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nın 3 yıl boyunca 6.4 milyon Yeni Zelanda doları tutarında 4 milyon ABD doları vereceği duyuruldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Sosyal Kalkınma ve İstihdam Bakan Yardımcısı Priyanca Radhakrishnan, ülkede 1200’den fazla gencin aşk acısıyla başa çıkmaya çalıştığını ve gençlerin destek ihtiyacı için harekete geçtiklerini kaydetti.

Kampanyanın uzun soluklu bir sürece yayılacağını ve aile içi şiddetin önüne geçileceğini ifade etti.

Radhakrishnan, “Bu yönde, utanç verici istatistikler var. Bu döngüyü kırmamız için bu konuya daha yenilikçi yaklaşmamız gerekiyor” dedi.

GCM Yatırım Banner

Adalet Bakanlığı’nın aktardığına göre ülkede aile içi şiddet vakaları her yıl yüz binin üzerinde kayda geçiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın