Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Zelanda Aşk Acısı Çekenlere 4 Milyon Dolarlık Destek Verecek

Gençler için daha önce hayata geçirilmeyen bir kampanya başlatan Yeni Zelanda, ayrılık yaşayan vatandaşları için finansal destekte bulunma sözü verdi.
Yeni Zelanda Aşk Acısı Çekenlere 4 Milyon Dolarlık Destek Verecek
Yorum

Vatandaşlarına sunduğu sosyal politikalarıyla isminden sık sık söz ettiren Yeni Zelanda’dan yeni bir haber geldi. Ülkede yaşanan ayrılık olayları için vatandaşlara hükümetin mali destekte bulunacağı açıklandı. “Love Better” ismiyle dün başlatılan kampanyada hükümet, aile içi şiddeti önleme amacıyla gençlerin ayrılık travmalarına yöneldi.

İlişkisi biten çiftlerin ayrılık acısını atlatabilmesi için Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nın 3 yıl boyunca 6.4 milyon Yeni Zelanda doları tutarında 4 milyon ABD doları vereceği duyuruldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Sosyal Kalkınma ve İstihdam Bakan Yardımcısı Priyanca Radhakrishnan, ülkede 1200’den fazla gencin aşk acısıyla başa çıkmaya çalıştığını ve gençlerin destek ihtiyacı için harekete geçtiklerini kaydetti.

Kampanyanın uzun soluklu bir sürece yayılacağını ve aile içi şiddetin önüne geçileceğini ifade etti.

Radhakrishnan, “Bu yönde, utanç verici istatistikler var. Bu döngüyü kırmamız için bu konuya daha yenilikçi yaklaşmamız gerekiyor” dedi.

Adalet Bakanlığı’nın aktardığına göre ülkede aile içi şiddet vakaları her yıl yüz binin üzerinde kayda geçiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu