Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Zam Kapıda! Simit Ne Kadar Olacak?

Vatandaşı üzecek haber geldi. Zam kervanına kahvaltıların vazgeçilmesi olan simit de katılıyor. Simit fiyatları ne kadar olacak? Detaylar haberimizde;
Yeni Zam Kapıda! Simit Ne Kadar Olacak?
Yorum

Türkiye’de yaşam maliyetleri günden güne artıyor. Mevcut enflasyon rakamları, yaşam maliyetleri ile vatandaşlar için hayat daha da zorlaştı. Özellikle büyük şehirlerde yüksek kira fiyatları, ulaşım maliyetleri insanların ceplerini yakıyor. Artan gıda fiyatları da vatandaşları en çok zorlayan başlıklar arasında. Temmuz’daki zamdan sonra simit için yeni bir zam daha konuşulmaya başlandı.

İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir, simidin fiyatının değişmesi gerektiğini söyledi.

Özdemir, İstanbul’da 5 liraya satılan 100 gramlık simidin fiyatına ilişkin yaptığı açıklamada simidin maliyetinin 5 lira olduğunu, önümüzdeki süreçte yeni zammın konuşulabileceğini ifade etti.

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki artışa dikkat çeken Özdemir, “Mevcut durumda simidin maliyeti 5 lira. Simidin, açmanın ve poğaçanın eski kâr marjlarına gelmesi için 8 TL’ye satılması lazım.” dedi.

İstanbul’da simide son zam 1 Temmuz tarihinde gelmişti. Simit, söz konusu tarihten itibaren yüzde 25 zamla 5 liraya satılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu