Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vilner’ın 1970 Model Mercedes 250CE Restoresi Hayran Bırakıyor!

Litvanya merkezli modifiye şirketi Vilner, Mercedes E Serisi'nin başlangıcı sayılan W114 250CE'yi harika bir değişim programına sokmuş...
Vilner’ın 1970 Model Mercedes 250CE Restoresi Hayran Bırakıyor!
HABER GİRİŞ

Mercedes’in kaput altındaki motor ünitelerini modellerinde belirttiği yıllarda W114 kasa tipleri üretime alınmış. Batı Almanya’nın bu güzel şaheseri geleceğin E Serisi’nin başlangıcıydı. W114’lerin de 1968-1972 yılları arasında bir de coupe varyantları gösterilmiş.

Geçelim güzel Mercedes’in 46 sene sonra kim tarafından ve neden yenilendiğine! Restorasyonu yapan şirketi aslında tanıyorsunuz. Önceden sizlerle paylaştığımız ve eşi benzeri olmayan Mitsubishi Lancer dönüşümünü yapan Vilner Design‘dan başkası değil! Bugün yeniden sahne alan şirket, daha nostaljik bir otomobili listesine katmış. Sahibi, modifiye şirketine “Yaşlı Mercedes’imin detaylarını tekneme göre dizayn edin” demiş!

Vilner işe el atmadan önce de 250CE çok iyi korunmuş.

Vilner Restore Mercedes 250CE250CE’yi günümüzde bir otomobille eşitleyecek olursak, o da 2018 Mercedes AMG GT olur! Üretilen 2 milyon adet W114 içerisinden 20.000 adedi 250CE Coupe versiyonu. 20 bin örnek içerisinden biri olan bu sanat eserinin sahibi Suudi Arabistanlı bir işadamıymış.

Araç 1988 yılında ortadan kaybolmuş ve 30 yıl sonra ortaya çıkartılmış.

Vilner Restore Mercedes 250CE YenilemeGenel sağlık durumu fena olmasa da yine de sahibi tarafından Vilner’a ilk günküne dönüştürülmesi istenmiş.

Mavi 250CE’nin karoserinin dış kısmı tamamen temizlenmiş. Krom çıta süslenmeleri ve jantlarına kadar çoğu parça yenilenmiş.

GCM Yatırım Banner
1970 Mercedes’in duruşu halen daha dokunaklı!

Vilner Restore Mercedes 250CE Arka GörünümDış kısımda oluşan deformasyonların hepsi yok edilmiş. Arka tampon paslardan arındırılmış ve egzoz tesisatı yenilenmiş.

Suudi iş adamı özellikle Vilner’ın kokpitte olağan üstü işler yapmasını istemiş!

Vilner Restore Mercedes 250CE Kokpitİç mekanın kalite seviyesi beklentilerimizin çok üzerinde. 250CE’nin komple yenileme işlemine tabi tutulduğunu ilk okuduğumuzda, iç mekana bu kadar özen gösterileceği aklımıza gelmemişti.

Mercedes 250CE’nin kokpit parçalarının her biri özel malzemelerle kaplanmış.

Mavi Vilner Restore Mercedes 250CE Mavi DeriAracın gövde rengiyle aynı, duruşuyla konforunu buradan bizlere hissettiren koltukları, yeni deri malzeme ile baştan kaplanmış. Sanırım sahibi “bana eşsiz bir şey yapın”dan ziyade “eşsiz üstü bir şey yapın” demiş.

Abanoz ağacından yapılan maun bölgeler inanılmaz duruyor.

Mavi Vilner Restore Mercedes 250CE Ahşap KaplamaKapılar koltuk derisi malzemesiyle kaplanmış. Ahşap kaplama ve üzerindeki duran sempatik çantayı görüyoruz. Vilner logolu hoparlörlerin de kristalize duruşu dikkat çekiyor.

Kafanızı nereye çevirirseniz çevirin kötü olmuş diyebileceğiniz bir kısım yok!

Mavi Vilner Restore Mercedes 250CE Çanta Led AydınlatmaDireksiyon dış kısımdan siyah, iç kısımdan yine mavi tonlardaki deri ile kaplanmış. Göstergeler de tazelenmiş. Orta konsol yeni ahşapla kaplanmış. Yeni Mercedes modellerinden de tanıdığımız kapılardan geçirilen ambiyans Led aydınlatmalar tabana kadar uygulanmış.

Vilner’ın araçla eşleşecek bir çantası dahi var. Ayrıntılara inanılmaz önem verilmiş. Şirket sahibi Atanas Vilner, “Sahibi için çok şey ifade eden ve sevdiği geminin ruhu için tapınak olan bir otomobil” şeklinde ifade etti. Biz bu çalışmayı “olağan üstü bir otomobil” olarak nitelendiriyoruz, ya siz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.