Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Temettü Kararı Alan Holdingden Dev Yatırım Duyurusu!

Alarko Holding A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Kazakistan Çimkent Valiliği ile imzalanacak ön iyi niyet protokolü hakkında hakkında bilgi verdi. Detaylar;
Yeni Temettü Kararı Alan Holdingden Dev Yatırım Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hafta içinde duyurduğu temettü avansı ödenmesi kararıyla bu yıl dört kez temettü kararı alan tek şirket konumuna geçen Alarko Holding A.Ş. (ALARK), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Kazakistan’da gerçekleştirilecek olan yeni yatırımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Alarko’dan Kazakistan Yatırımı

KAP bildiriminde, şirketin Kazakistan Cumhuriyeti Çimkent Valiliği ile imzalayacağı ön iyi niyet protokolü hakkında detaylara yer verildi.

Ön iyi niyet protokolünün, Çimkent şehrinde seralara ilişkin yatırım projelerinin planlanması ve uygulanmasına yönelik karşılıklı anlayış ve iş birliği oluşturmayı konu aldığı ifade edildi.

İki gün önce 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Alarko Holding, 3.969.955.259 TL çeyrek net karı bildirirken 9 aylık karını 8.894.830.518 TL seviyesine yükseltmişti.

Şirketin açıkladığı çeyreklik net kar, piyasa ortalama beklentisinin üzerinde gerçekleşmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Bilançosunu açıklayan şirket ayrıca 15.11.2023 tarihinden itibaren hissedarlara pay başına brüt 0,23 TL, net 0,2070000 TL temettü avansı ödenmesine karar verildiğini bildirmişti.

ALARK Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

ALARK hisseleri, haftanın son işlem gününü yüzde 1,5 yükselişle 112.8 TL değer ile tamamladı.

Alarko Holding Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ALARK haftalıkta yüzde 8,3 yükseliş gösterirken aylıkta yüzde 6,6 düşüş gösteriyor. Hisseler yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 43,8 oranında getiri sağlamış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.