Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Land Rover ve Mercedes Göndermeli “Yeni Suzuki Jimny Modifiyesi”

Japonya'nın modifiye ve geliştirme şirketi DAMD, Jimny değişimiyle ilgiyi üzerinde topladı.
Land Rover ve Mercedes Göndermeli “Yeni Suzuki Jimny Modifiyesi”
HABER GİRİŞ

Japon tuning şirketi DAMD, oldukça sempatik gözüken bir çalışma gerçekleştirmiş. Mini SUV, markası tarafından son şekline getirilerek, Haziran ayında tanıtılmıştı. O anda harekete geçen tasarımcılar, sevimli aracı kalemlerine almışlardı. Onlar dijital konsept çalışmaları olsa da DAMD’ın yaptığı tamamen gerçek.

JLR’den sabırla Defender’ın yeni jenerasyonu beklenirken Suzuki çalışması gerçekten bizleri neşelendirdi. Tuning şirketi olaya nereden gireceğini çok iyi bilmiş.Japon firma , beyaz kısımda Mercedes G‘yi gösterirken, siyah aracı da Land Rover Defender’dan izler taşıyor. Akıllıca yapılan bu çalışmanın gelin hep beraber detaylarına bakalım!

Jimny’nin kare formlu yeni yapısı sayesinde görünümü üst segment SUV’lar gibi olmuştu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İlk olarak Little Defender çalışmasında neler yapılmış ona bakalım! Jimny’nin kaputu gerçek bir Defender’ı işaret ediyor. Biraz daha heybetli bir görünüme kavuşan Jimny’nin ızgarası da yatay krom olarak değiştirilmiş.

Arazilerin en sağlam karakter dönüşümü için tampon, demir tipi ile değiştirilmiş. Ayrıca alt plastik kartel korumada aynı şekilde mukavametli olanı ile yer değiştirilmiş.

Siyah Little D, daha geniş çamurluklara kavuşturulmuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu da Jimny’ni yerine karşımızda Defender olduğunu hissettiriyor. Alt etekler de çamurluklarla birleştirilmiş. DAMD güzel desenlere sahip jant ve arazi lastikleriyle puzzleyi tamamlamış.

GCM Yatırım Banner
Japon Defender’ın arka kısmı da projeye uygun gidilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bagaj üzerine çıplak duran yedek lastik yerleştirilmiş. Stop farların yuvarlak stilde demir tampona takılması da Defender’a ithafen yapılmış.

DAMD konusuna oldukça iyi hazırlanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Benzetmenin ikinci ayağında Mercedes G var. Beyaz Jimny’nin yuvarlak farları ile ızgarası Mercedes’e ne kadar da benzetilmiş değil mi? Karşımızda duran sanki Jimny değil G-Wagon.

Tampon, basit yapısından kurtulup desenli bir hale getirilmiş. Sis farları ve metal bir kartel koruma ile ön yüz tamamlanmış.

Buralarda Brabus G-550 Adventure havası fazla esmeye başladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Neden Brabus dediğimize birazdan geleceğiz. Aracı normalinden 10 cm’ye yakın geniş gösteren çamurluklar aynı şekilde uygulanarak, ebat olarak daha büyük inçe sahip, dar yapılı lastikler takılmış.

Jimny’yi 1.5L motor değilde adeta 4.0L V8 taşıyormuş gibi gösteren yan egzoz çıkışları Brabus, biraz da AMG takliti olmuş.

Mini segmentin amiral sınıf hallerinin arka kısmına bakalım!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Defender’ın aksine yedek lastik bu sefer kapaklı. Modern bir görüntü altında G’nin 70’lerden gelen retro havası gibi Jimny’nin de tamponu sade olarak imal edilmiş. DAMD’ın “Little D” ve “Little G”nin muhteşem çalışmaları olduğunu söylemek isteriz.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
TopCar’ın Inferno Gövde Kiti ile Mercedes-AMG GLC 63 Coupe Modifiyesi!

Gövde kitleri tesadüfü değil, bilinçli olarak hazırlanmış. Tuning şirketinin tasarımcısının Defender ve G-Wagon inceliklerini iyi yaklamış olması ortaya bu gibi bakmaya doyulmayacak araçlar çıkarmış. Japon DAMD’ın Jimny dönüştürme çalışmasını siz nasıl buldunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.