Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Sözleşme Duyuran Teknoloji Şirketinin Hisseleri Yükselişte!

Hisseleri gün içinde yeşil görünüm sunan Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., KAP bildiriminde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Yeni Sözleşme Duyuran Teknoloji Şirketinin Hisseleri Yükselişte!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknolojiye paralel sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları ile sağlık kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerine öncülük etme hedefindeki Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., bu ay içinde duyurduğu çok sayıda ihale süreci sonucu ve yeni iş ilişkileri ile dikkat çekiyor.

Borsa İstanbul’da FONET koduyla işlem gören şirket, aldığı yeni işe ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bugün bildirimde bulundu.

Açıklamada, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ile 36 ay süreli “Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) Hizmet Alımı” sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Sözleşme tutarının 32 milyon 719 bin 176 Türk Lirası olduğu bilgisi verildi.

Sağlık sektöründe bilişim teknolojilerinin kullanılması ve uluslararası standartlarda hizmet veren sağlık kuruluşlarına sahip olunması için çalışmalar yürüten Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., yeni iş ilişkisinin ciro ve karlılığa olumlu yönde etki etmesinin beklendiğini de belirtti.

GCM Yatırım Banner

Şirket, kısa süre önce Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile 12 ay süreli “Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) Hizmet Alımı” sözleşmesinin 22 milyon 981 bin 865 TL bedelle imzalandığını duyurmuştu.

FONET Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısını yüzde 0,66 değer kazancıyla tamamlarken haber yazımı itibarıyla 7.444,95 puanda seyrediyor.

Endeksle paralel hareket eden FONET hisselerinin değeri ise günlük yüzde 2,2’lik yükselişle 6,33 TL seviyesine çıkmış durumda.

FONET Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 5,6 ve yüzde 26,8 oranında zarar ettirmiş görünen hisseler yıllık bazda ise yüzde 35,7 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.