Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Şirket Kuruluşu Hisseleri Yukarı Taşıdı

Enerjisa Enerji A.Ş. KAP üzerinden yeni şirket kurulmasına yönelik açıklamada bulundu. Şirketin hisseleri yükseldi. Detaylar haberde...
Yeni Şirket Kuruluşu Hisseleri Yukarı Taşıdı
HABER GİRİŞ

Enerjisa Enerji A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni şirket kuruluşu hakkında açıklamada bulundu. Yönetim kurulu kararı ile Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş ünvanlı yeni bir şirket kurulmasına karar verildiğini bildirdi.

KAP üzerinden yapılan açıklamada “Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş.” ünvanlı yeni bir şirket kurulmasına karar verildiği belirtildi. Söz konusu kararın 13.05.2024 tarihinde alındığı not edildi.

Gerekli başvuruların tamamlanmış olduğu, Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş.’nin kuruluş işleminin 14.05.2024 tarihinde Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde tescil edildiği aktarıldı.

Enerjisa Araç Filo Hizmetleri A.Ş ünvanlı yeni şirkete ilişkin fizibilite çalışmaları kesinleşip yönetim kurulundan nihai onayın alınmasının beklendiği bildirildi. Bundan dolayı yatırımcıların yanlış yönlendirilmemesi için gerekli tüm tedbirler alınarak içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine ilişkin karar alındığı ifade edildi.

Edinilen finansal duran varlığın faaliyet konusu şu şekilde açıklandı:

GCM Yatırım Banner

“Müşteriler için operasyonel araç kiralama sektöründe her türlü hizmetin sağlanması ve geliştirilmesi dahil olmak üzere araç filo hizmetleri ve ilgili sair faaliyetler ile istigal etmek.”

Söz konusu finansal duran varlığın sermayesinin 250 bin TL olduğu kaydedildi.

Enerjisa Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Enerjisa Enerji’nin hisseleri (ENJSA) bugün finansal varlık alımı ile yükseldi. Bugün açılışı 64,85 TL’den yapan hisseler 65,75 TL’ye kadar tırmandı. Yıllık bazda yüzde 136,54, aylık bazda yüzde 9,13 kazandırdı. Haftalık bazda yüzde 1,44 kaybettirdi. Hisseler yazım

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın