Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Şirket Kuran Pasifik Eurasia Hisseleri Tavan Yaptı

KAP’a yapılan açıklamada Pasifik Eurasia Demiryolu Tren İşletmeciliği A.Ş. unvanlı şirket kurulduğunu duyuran Pasifik Eurasia’da hisseler uçuyor.
Yeni Şirket Kuran Pasifik Eurasia Hisseleri Tavan Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada kararı daha önce verilen yeni şirket kurulumuna dair gelişmeyi yatırımcılarına duyurdu. Şirketin yönetim kurulunun 21.06.2023 tarihli toplantısında yüzde 100 hissesi Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş.’ ye ait olmak üzere yeni bir şirket kurulmasına karar verdiği hatırlatıldı.

Demiryolu tren işletmeciliği alanında faaliyet göstermesi planlanan şirketin kurulumu için gerekli başvuruların yapıldığı belirtildi.

Bu kapsamda Pasifik Eurasia Demiryolu Tren İşletmeciliği A.Ş. kuruluşunun 14.07.2023 tarihinde tescil edildiği, 17.07.2023 tarih ve 10872 sayılı Türk Ticaret Sicil Gazetesin’de ilan edildiği açıklandı.

Pasifik Eurosia Hisseleri Bir Haftada Yüzde 47 Kazandırdı

Pasifik Hisse Tavan
Kaynak: Paratic Piyasalar

25 TL sabit fiyattan halka arz edilen PASEU kodlu hisseler, bir ay gibi kısa bir zamanda ikiye katlandı. Sadece son bir hafta içindeki artış oranı yüzde 46,78 oldu.

Salı günü güçlü açılış yapan hisseler, yüzde 10 artışla 49,98 liraya ulaştı. Bu aynı zamanda borsaya girdiği günden bu yana en yüksek seviye oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu