Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Opel Corsa GSi ve OPC Versiyonlarıyla Hayal Edildi!

İki usta tasarımcı X-Tomi e Kleber Silva, 2020 6. nesil Corsa'yı GSi ve OPC çevirdiler.
Yeni Opel Corsa GSi ve OPC Versiyonlarıyla Hayal Edildi!
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz hafta Opel’in çok satan 5 kapılısı Corsa’nın 2020 model yılına dair üretim model resimlerini sizlerle paylaşmıştık. Opel araç tasarımında ileriye yönelik ilgi çekici bir hal aldırılan mini model, şimdi o gizemli GSi elbisesi ile hayal edilmiş. Hayal edeni, dijital ortam dönüşümleriyle yakından tanıdığımız X-Tomi Design.

PSA’nın kanatları altında yeni hayatına geçen Opel modelleri, artık Fransız platformlarına uyarlandı. Bunlardan birisi olan Corsa, 208 ile genetik birleşmesi yapıldı. Düşük hacimde yüksek güçlerle beslenen Corsa için elektrik tipi de aynı Fransız kardeşi gibi devreye alınacağı söylenmişti.

Birkaç farklı cepheden çizilen resimlerdeki Corsa havasını, tarz belirleyici olarak görüyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Değişim, Corsa’nın ön tarafında ufak dokunuşlara maruz bırakılarak, parlak ögeler eşliğinde devam edilmiş. Abisi Astra gibi gözükmesi için değişimlere başlanan far grubu, GSi’da daha farklı duruyor gibi. Tabi ki psikolojik.

Kontrast renkler eşliğinde kırmızı ve mavi olarak ikiye ayrılmış. Kırmızı GSi’da alt ve üst ızgaradaki 3D efektli şekillere değişimlerin ana teması diyebiliriz. Yan hava kanalları gri tonlu takılan parça sayesinde mini Alman’ın onun sportif versiyon olduğunu ortaya serilmiş.

Devreye Kleber Silva giriyor ve mavi köşede biraz daha doygun bir Corsa OPC çıkartılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kırmızı alanda ızgaraya verilen gümüş yatay çubuğu görmüştük. Sportif faaliyetlerin koyu tonlu parça yatkınlığına nazaran Tomi, Opel logosunu parlak tutup, çubuk kısmını karatmaya gitmiş. Öte yandan ızgara, daha geniş aralıklara sahip deliklere sahip.

GCM Yatırım Banner

Kırmızı GSi’da alt hava menfezindeki genişliği, tampon değişimi sürecinde dar yapıya getirilmiş. Gözlerimizi sis farı bölgesine çevirdiğimiz zaman oraya verilen geniş hattan dolayı alt kısmın küçüldüğünü anlayabiliyoruz. Arka bakış açısında ise daha toplu bir duruş, büyütülen tampon ve yuvarlak ve Corsa OPC’nin havasını %50 değiştiren çift çıkış egzoza başvurulmuş.

Opel, Corsa’da GSi’ı başlattığı zaman 1.4L T motorla besleneceği tahmin ediliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Küçük kütle için ciddi bir seçenek olan 1.4T, 150 beygir güç üretebilecek. Süpermini yeterli olup, tatmin edici olması kaçınılmaz. Zira kalkış süresi 8.9 saniye olarak, en yüksek hız rakamında 207 km/h verebilecek kapasitede.

GSi ile yüksek inçli jantlarla süslenen Corsa Polo GTI, Ford Fiesta ST, Renault Clio RS rakiplerinin karşısına şaşılacak enerjide 1.6L turbo beslemeli ünitenin yerleşimi olabilir. Ve bu durumunda Corsa GSi, 207 ps güce erişerek kalkış süresi 6.8 saniye aşağısına düşmeyecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.