Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kia’nın Askeri Hafif Taktik Aracı “Light Tactical Vehicle”

Kia'nın 2015 yılında ortaya çıkardığı hafif taktiksel aracı farklı özelliklere kavuşturulmuş...
Kia’nın Askeri Hafif Taktik Aracı “Light Tactical Vehicle”
Yorum

Çoğumuz bu aracın varlığını muhtemelen bilmiyoruz. Kia’nın alıştığımız SUV modellerinden ayrı olarak askeri için taktik araçları da imal ediyor. 4×4 sınıfında hacimsel büyüklüğünü Telluride ile göstermişti. Çok yönlü araç, birliklerin taşınması, devriye gezme aracı ABD AM General Humvee’nin KLTV araçlarıyla aynı yapıda. En son NXT 360’ın Hummer H1 tabanlı serisini sizlerle paylaşmıştık.

Son nesli 2015 yılında gösterilen Light Tactical Vehicle‘a özellik takviyesi yapılmış. Çevik ve sağlam bir yapıda inşa edilen Kia askeri araç modüler bir platform üzerinde inşa edilmiş. Korunaklı bir kafesi olan Light Tactical Vehicle’ın özellikleri neymiş hep beraber bakalım!

KLTV’nin yapısı her türlü zor şarta göğüs gerecek şekilde dizaynı yapılmış.

Kia Light Tactical Vehicle Askeri AraçGüney Kore Silahlı Kuvvetleri ve ihracat müşterileri için imal edilen çok yönlü araç birliklerin taşınması, devriye gezme, komuta, kontrol ve keşif yapma amacıyla Kore birliğine sunulmuştur.

Light Tactical Vehicle’ın iki tip varyantı üretiliyor.

Kia Light Tactical Vehicle Askeri Araç Su GeçişiAraç dingil mesafesine göre ayrılıyor. Birincisi kısa dingil mesafesine ve 4 kişilik oturma kapasitesine sahip. İkincisi ise daha uzun aks aralığına sahip ve 8 kişiye kadar insan taşıyabiliyor.

Full zırhla kaplanan Kia KLTV, ağır bir araç.

Kia Light Tactical Vehicle Askeri Araç Yana YatışGerekli tüm ağır silahlara karşı tam koruma sağlayan Kia askeri aracının kısa şasisi 5.7 ton, uzun şasisi 7 tonluk bir ağırlığa ulaşmakta.

Belirli opsiyonlara sahip bu güvenli araç off road donanımlarla istenebiliyor.

Kia Light Tactical Vehicle Askeri Araç AğırlıkÖzel patlamayan lastikler, farklı bir hasar alması durumunda 48 km/h‘ye kadar gidişi mümkün kılıyor. Şartların en kötü hali düşünüldüğünden Light Tactical Vehicle’a yüksek tonajları rahatça çekebilen bir vinçle istenebiliyor.

Kia zırhlı aracının arazi yeteneklerini artırmış.

Kia Askeri Light Tactical Vehicle 40 Derece76 cm‘lik sulardan rahatça geçebiliyor ve 40 derecelik eğime kadar araç yatırılabiliyor. %60’a kadar olan eğimlere de tırmanabiliyor.

Bu kadar su geçişi, tırmanma ve yatma kısımlarını sizce hangi motorla yapıyor olabilir?

Kia Askeri Light Tactical Vehicle MotorKia, askeri aracına 225 ps üretebilen turbo dizel motor hazırlamış. 369 nm tork üreten araç aktarımlarını 8 ileri otomatik şanzımanla gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilir :

Askeriyede Gelistirilen Yeniden Yapilandirilabilen Lastik Teknolojisi 1
Askeriye için Geliştirilen “Yeniden Yapılandırılabilen Lastik” Teknolojisi!

Aracın ağırlığının çok oluşu ve koruma amaçlı olduğundan benzin deposu olabildiğince büyük tutulmuş. Litresel hacmini bilmiyoruz ancak böyle bir aracı 600 km ileriye götürebiliyor. 

Belli zamanlarda ummadığımız şirketlerden askeri amaçlı araçlar duymuştuk. Lamborghini’de LM002 ile bu alanda kendini göstermişti. Hatta Toyota’da Mega Cruiser ile kurşunsuz geçirmez yapıya bürünmüştü. Peki bu araç hakkında sizin görüşleriniz ve yorumlarınız ne olur?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu