Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AM General NXT 360: “Hummer H1’den Daha Güçlü ve Sağlam”

Amerikalı ağır vasıta üreticisi AM General'in Hummer H1 üzerinden geliştirdiği NXT 360 aracı ağır saldırılar için hazırlanmış.
AM General NXT 360: “Hummer H1’den Daha Güçlü ve Sağlam”
YAYINLANMA ZAMANI

Uzun süredir değişim yapılmadan bekletilen ve GM’nin fişini çektiği H1, AM General‘in sert dokunuşlarıyla farklı bir boyuta getirildi. 1984 yılından beri halen daha askeri hizmette görev alan Hummer’ın her hangi bir paket değişimi olmamıştı. Arazi ortamlarının en dayanıklı makinelerinden biri olan H1, AM General sonrası mat bir lokomotif gibi duruyor.

NXT 360 olarak adlandırılan H1, videoda izleyeceğiniz üzere daha kalın bir zırh giydirilmiş. Motor kısmında bir değişim olmamış. Aktarım kısımlarda ise takviye şanzımanda gerçekleştirilmiş.

NXT 360’ın Paket Yükseltimi Saymakla Bitmiyor

Paratic Placeholder 640x360

Daha yüksek bir taşıma kapasitesi ile 5 tona kadar olan yükleri NXT 360 çekebiliyor.

Arazide standart H1’den daha yetenekli.

Paratic Placeholder 640x360

Geliştirmenin içerisine lastiklerde katılmış. Büyüyen lastik grubuna ek olarak otomatik şişirme, fazladan kompressör eklenmiş.

NXT 360’ın yaklaşma açıları da iyileştirilmiş.

Paratic Placeholder 640x360

Lastiklerin büyütülmesi ve artırılan zemin boşluğuna ek olarak cisimlere yaklaşma açıları oldukça iyi rakamlara getirilmiş.

Burada da normal Hummer’ların gidemediği yerlerden gidebileceği söyleniyor.

Gelişmiş zırhı NXT 360 her şeyden koruyacak.

Paratic Placeholder 640x360

Ağır saldırı altında neler yapabileceğine bakılmış ve tam koruma sağladığı tespit edilmiş. Hawkeye 105 mm ve Howitzer topu kitlerine dayanabildiği söylendi.

Aracın kendi ile beraber, eklenen ağırlığı dizel bir motor çekecek.

Paratic Placeholder 640x360

Kaput altında 6.5L hacimli, turbo dizel V8 yatıyor. 190 hp güç üreten ünite, 515 nm tork sağlıyor. Bu oranlar elektronik bir yöntem sayesinde beygir 250’ye tork ise 624‘e çıkartılabiliyor.

AM General Genel Müdürü, aracının teknolojisinden bahsetti.

Paratic Placeholder 640x360

Şirket Müdürü Andy Hove, “NXT 360 hakkında beni heyecanlandıran şey, müşteriyi dikkatle dinlemek ve Hummer platformlarına dayanan temel güçleri birleştirebilmemiz. Mühendislik bilgisini çok iyi kullanarak, sağlam bir ek koruma ve üstün kullanım performansı oluşturmak istedik. Ve başardık.” şeklinde konuştu.

Gerçek bir savaş çalışması olan NXT 360 projesinin dışarıdan da ne kadar sağlam olduğu anlaşılıyor. Zırhlı gövdesi sizi her bölgeden korurken, artan yaklaşma açıları ile en dik arazilere rahatlıkla tırmanma şansı verilmiş. Bence NXT 360 çok havalı!!!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.