Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Kasa Skoda Fabia’nın 2018 Yapısına Dair İlk Görseller!

Skoda'nin mini aracı Fabia'nın yeni yüzüne dair ilk görsel gönderildi. İşte detaylar...
Yeni Kasa Skoda Fabia’nın 2018 Yapısına Dair İlk Görseller!

Skoda’nın filizlenmeye başladığı zamanlarda çıkardığı ve büyük başarılara imza atan küçük aracı Fabia, yenileme sürecine alınıyor. Aslında bu aralar Skoda’dan böyle bir atak bekliyorduk. Nedeni ise aynı platformda üretilen takım arkadaşı VW Polo’nun yenilenme süreci tamamlaması. Artı Çek markanın yeni SUV’u Kodiaq’da değişen hatlar sırasının Fabia’a geldiğini bizlere söylüyordu.

Tek tip marka yüzü prensibine bakarsak Fabia’nın, mümkün mertebe grafikleri dediğimiz şekilde olmasına dikkat edilmiş. Tahmini Mart ayında tanıtıma çıkması beklenen Skoda’nın yeni kasa B segmentinin ilk ipuçları da verilmiş oldu. Ancak 3. nesil KM3 NJ jenerasyonuna baktığımızda karoser değişimi değil de makyajlama yapılacağını anlıyoruz.

Fabia’nın korsan resimlerinde de hatları belli oluyor.

Yeni Kasa Skoda Fabia Nin 2018 Yapisi Dair Ilk Gorseller Yeni Motorlar

Yenilikçi taraf hangi şiddetle uygulanacak bilmiyorum ancak far yapısında Led ışıklandırmalara farklı şekillerde olacaktır. Izgaranın da yapısının daha sportif olmasını bekliyorum.

Makyajdan birçok parça nasiplenebilir!

Yeni Kasa Skoda Fabia Nin 2018 Yapisi Dair Ilk Gorseller Yeni Kasa

Yanılmıyorsam sis farlarının biraz yukarı konumlandırıldığını görüyoruz. O zaman tampona da işlem yapılmış demektir.

Skoda Fabia, üretim ortağı Polo ile iyice yakınlaşacaklar.

Yeni Kasa Skoda Fabia Nin 2018 Yapisi Dair Ilk Gorseller 2018 Mart

Farklı marka aynı çatı altında ele alınan Polo ve Fabia, bu zamana kadar iyi düzeyde ortaklıkları oldu. Bundan sonra bu ortaklığın biraz daha üste taşınmasını bekliyoruz. Yani Polo’dan olan yeni motor ve digital öğeler, Fabia için de hizmet edecektir.

En azından etmesi gerek dememiz daha doğru olur. Bunların dışında motor üniteleri nasıl olabilir ona bakalım. En baştan Audi’nin de kullandığı 1.0L ünite için kesin diyebiliriz. Ayrıca yine Polo’da da görev yapan 1.5 EcoTSI‘da olması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu