Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2018 Yeni Jeep Wrangler İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı!

Amerikan efsanesi, arazilerin baş elemanı Wrangler, yeni tip ve özellikleriyle 2018 model olarak geliyor. Bakalım usta 4x4'ün genleriyle nasıl oynanmış!
2018 Yeni Jeep Wrangler İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Jeep, uzun yıllar aynı profil üzerinde tasarım yaparak, hem maziden hem de günümüz çizgilerinden alıntılar yaparak üretim yapmaktadır. Wrangler adını dünya ilk olarak 1987 yılında duyulmuştu. Asıl başlangıcı ne zaman derseniz de 1941 yılı olup, Jeep’in ilk olarak oluşumlarından diyebiliriz. Bize 4×4 kavramını ve ismini aşılayan bu firmanın en özel araçlarından biri olan Wrangler, 2018 model yılı olarak yeni yüzünü gösterdi.

Yapılan çalışmaların temelinde görsellik, sağlamlık ve tasarruf konuları yatıyor. Her ortamın yakın dostlarından biri olan bu araç Los Angeles Fuarı ile birlikte kendini gösterdi. Pratik arazi sürüşlerinin yetkili ismi Jeep, 30 seneyi aşkın ürettiği Wrangler versiyonunu, geliştirdiği ve herkesin hoşuna gidecek motor üniteleri ile getiriyor. Aynı zamanda doğa ve off road tutkunları için ufak bir modüler yapı uygulaması da yapılmış. Bakalım Jeep’in Çin firmasına satılması iyi yönde mi olmuş?

Jeep firmasının büründüğü karakteri dışında, yine değişen fazla bir şey görmüyoruz.

2018 Yeni Jeep Wrangler Rubicon Dış Görünüm
Yeni Wranglerin ön kısım incelemesini yaptığımızda; çoğunluklu olarak süslemeye tabi tutulduğunu gördük. Özellikle kromlaştırılan parçalar, aracın genel duruş biçiminde gözle görülür farklar oluşturmuş.

Yine marka yüzünün bir parçası olan yuvarlak aydınlatma ünitesi mercekli Xenon far yapısıyla dikkat çekiyor.

Değişimlerin ikinci etabı olan ızgara ve tampon kısmına geliyoruz.

2018 Yeni Jeep Wrangler Rubicon Tampon ve Izgara

GCM Yatırım Banner

Yine Jeep’in asla vazgeçmeyeceği altılı ızgara bölümü bozulmadan devam ettirilmiş. Aslında 76 senedir dersek daha anlamlı olacak! Ön görünümde en büyük radikal değişim tamponla çamurluk arasında olmuş.

Wrangler’in amaç biçimi; tamponun daha ayrı şekillerde, ön kısımdan şişik, krom çerçeve içine alınan sislerle ve normalden biraz daha yukarıya konumlandırılmasıyla yuvası olan araziye daha çok uyarlanmış. Atlamadan geçmeyelim; bir Amerikan klasiği olan tampon sinyalleri bu sefer Wrangler’in çamurluklarına alınmış.

Jeep Wrangler’in geniş tutulan çamurluk aralığı eskiden verdiği hissiyattan fazla farklı değil.

2018 Yeni Jeep Wrangler Rubicon Modüler Yapısı

En başta dediğimiz gibi Jeep, yeni aracının grafik değil de iç gövde yapısın üzerine çalışmalar yapmış. Peki bu çalışmalar nedir! En başta kapı, kaput ve dıştan gözüken bazı parçaların içeriğinin alüminyum alaşımdan olduğunu söylemek istiyorum.

Öte yandan arazinin zorlu taraflarını daha iyi absorbe etmek niyetiyle, aracın bükülme açılarında açığa çıkan zorluğu indirmek maksatlı güçlendirilmiş çeliğe başvurmuşlar.

Jeep mühendisleri Wrangler’de yine spesifik hareketler yapmış.

2018 Yeni Jeep Wrangler Rubicon Profil Açılır Tavan Kapılar

Tasarım yapılırken, insanların firmadan ne isteyebileceği önceden hesaplanmış. Onun için de 2018 yeni Wrangler‘in modüler yapısı ortaya çıkartılmış. Kolay sökülebilen kapı, ön cam ve tavan savaş günlerinin unutulmadığı anlamına geliyor.

Jeep’in kullanıcılar için biraz sorun olan ön cam darlığına karşı 1.5 cm civarlarında büyütmeye gidilmiş. Alüminyumun da devreye girmesiyle Wrangler’in kütlesinden 90 kilogram eksiltilmiş.

Güzel çalışma örnekleri Wrangler’in iç mekanında da gözümüze çarpıyor.

2018 Yeni Jeep Wrangler Rubicon İç Mekanı

Amerikanların sadelik ve büyük kullanışlı tuş takımlarından sonra yeni Wrangler’in kokpiti eskisine oranla daha akıcı geldi. Düz kısımların aynı şekilde gittiği, orta üst kısma yerleştirilen multi medya ekran lüks hava algısı yapmış.

Aslında bunda gördüğümüz algıyı nerdeyse hiçbir Jeep modelinde görmedik diyebiliriz. Değişen gösterge paneli ve arka plan renkleri canlı dururken, malzemelere verilen desen ve renkler iç açıcı duruyor.

Jeep, yeni nesil araçlarında olduğu gibi Wrangler ve Rubicon’da da güvenliği artırmış.

2018 Yeni Jeep Wrangler Rubicon Güvenlik Özellikleri

O çok duyduğumuz kör nokta, acil frenleme gibi çağımıza uygun ekipmanlar mevcut. Bunların yanında ayrıca çarpışmayı önceden sezinleyerek ölüm riskini aza indirgiyor. Böylelikle 2017 Yeni kasa Compass ile gelen yenilikler bu aracada aktarılmış.

Jeep, motor konusunda Wrangler ve Rubicon için baya bir çalışma yapmış.

2018 Yeni Jeep Wrangler Rubicon Motor Bölümü

3.6L V6‘ya devam edilmesinin yanında, bizim ülkemizde sevileceğine kesin gözüyle baktığımız 2.0L turbo beslemeli ünite geliyor. Yeni motor tipi 268 bg güç ve 400 nm tork ile ağır arazide gayet yeterli olacaktır. Anlattıklarımız fosil yakıt kısmıydı. Amerikalı şirketin bir bombası da hibrit motor yönünde. 48V‘luk akıcı bir motor daha opsiyonlara ekleniyor. 2.8 dizele de belli süre devam edilecek gibi duruyor.

Fiyat konusu çıkışıyla belli olacak ancak yine de biz tahminlerimizi söyleyelim.

2018 Yeni Jeep Wrangler Rubicon Fiyatı

Wrangler’in güncel fiyatlarına baktığımızda dizel motorların başlangıç fiyatı 470 bin TL. 2.8L benzin versiyonu tahmini 350-400 bin TL arasında, 2.0L olan ise 300 bin TL civarlarında olabilir. Hibrit motorlusunun çıkıp bize geldiğini düşünürsek, vergi avantajıyla beraber 250 bin TL civarlarında olmasını bekliyoruz.

İncelediğimiz Wrangler ve aynı zamanda Rubicon, 2018 yılına iyi giriyor diyebiliriz. Dış yapısının grafik yönünden korunması iyi olurken, ufak makyaj operasyonlarıyla yeni hissiyatı, orantılı sunulmuş demek istiyorum.

Tavan ve kapıların tek hareketle sökülerek basit halde sunulması da kullanıcılar açısından hoş karşılanacak bir şey. İç mekanı eskisine nazaran güzel olmuş diyebiliriz. Motor bölümünde iki benzin ile gelen Wrangler’e hibrit takviyesi oldukça mantıklı. Peki yeni Wrangler’in son değişim halini siz nasıl buldunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.