Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arzlar Borsada: KBORU ve SURGY Nasıl Başladı?

Borsada halka arz rüzgarı sürüyor ve geçen hafta taleplerin toplandığı SURGY ile KBORU işlem görmeye başladı.
Yeni Halka Arzlar Borsada: KBORU ve SURGY Nasıl Başladı?
HABER GİRİŞ

Borsa yatırımcıları tarafından halka arzlara son dönemde büyük bir ilgi söz konusu. Bu durum yatırımcı sayısının da her geçen gün artmasına neden oluyor. Bugün borsada geçen hafta talep toplama işlemlerinin yapıldığı iki yeni halka arz işlem görmeye başladı.

Kuzey Boru A.Ş., KBORU işlem koduyla bugünden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. Hisse senedi 36,20 TL fiyattan borsaya giriş yaptı. Borsanın açılması ile beraber KBORU’nun fiyatı 39,82 TL’ye çıktı ve tavan fiyattan işlem görüyor.

An itibarıyla KBORU’da tavanda 3,7 milyon lot alım emri bekliyor. Bir diğer halka arz olan şirket ise Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. oldu. SURGY kodu işe borsaya giriş yapan hisse senedi 49,18 TL fiyattan işlem görmeye başladı.

Hisse senedi ilk gününde tavan fiyattan açılmadı ve yüzde 5 artıda işlem görmeye başladı. Takip eden süreçte yükselen SURGY an itibarıyla yüzde 8 artıda ve 53 TL seviyesinde bulunuyor. Her iki hisse senedi için geçen hafta içerisinde talep toplama yapılmıştı.

Sur Tatil Evleri GYO’ya katılım 3,7 milyonu aşmıştı. Yatırımcılara 492 TL’ye karşılık gelen 10 lot dağıtılmıştı. Kuzey Boru’da ise maksimum 7 lot (253 TL) dağıtım gerçekleşmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın