Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Tavan Yaptı! 70 Milyon Lot Alış için Sırada

Borsa İstanbul’daki halka arz rüzgarına Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de bugün SKYMD koduyla eklendi. Hissenin detayları haberin içerisinde;
Yeni Halka Arz Tavan Yaptı! 70 Milyon Lot Alış için Sırada
HABER GİRİŞ

Borsada halka arzlara olan talep yükselişini sürdürüyor. Bu hafta işleme başlayacak 3 hisseden biri olan Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bugün Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden hissenin işleme başladığı bildirildi.

Geçen hafta talep toplama sürecini tamamlayan Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. halka arzı, bugün SKYMD işlem koduyla borsada işleme başladı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 22 Kasım’da Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. halka arzı onaylanarak 30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında talep toplama sürecini tamamlamıştı.

6 Aralık günü saat 10.00 itibarıyla işleme başlayan Şeker Yatırım, güne yüzde 10 yükselişle tavan fiyattan başladı. TSİ 10.40 itibarıyla 7,70 liradan işlem gören hisse, tavanda bekleyen yaklaşık 70 milyon lot alış emri ile güne devam ediyor.

Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan SKYMD; bugün BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Mali ve BIST Aracı Kurumlar olmak üzere 6 endekse dahil oldu.

GCM Yatırım Banner

SKYMD 7 lira sabit fiyattan halka arz edilirken, halka arza toplan 3,06 kat talep gelirken büyüklük ise 367 milyon 500 bin lira olarak gerçekleşmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.