Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şeker Yatırım Ne Zaman İşlem Görecek? Halka Arz Sonuçları

Şeker Yatırım geçen hafta borsada satış yöntemiyle talep topladıktan sonra resmi halka arz sonuçları yayımlandı. SKYMD ne zaman işlem görecek?
Şeker Yatırım Ne Zaman İşlem Görecek? Halka Arz Sonuçları
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halka arz dalgası tam gaz devam ederken, 2023 yılını bu isimle anacağımız kesinleşti. Birkaç halka arz dışında tavan serisini uzun süre devam ettiren halka arzlar, resmen yeni bir gelir kapısı oldu. Hatta yeni yatırımcının borsaya giriş kapısı borsa oldu. Aralık ayının ilk halka arzlarının sonuçları ise bugün itibarıyla belli oldu.

Çates Elektrik halka arzında kişi başına 7 – 8 lot dağıtım gerçekleşirken, Batı Ege halka arzında 62 – 63 lot dağıtım yapıldı. Şeker Yatırım halka arz sonuçları ise talep toplama biter bitmez yayımlandı. Ancak resmi sonuçlar bugün açıklanırken, borsada satış yöntemiyle ve sabit fiyatla gerçekleşen halka arzda 18 – 19 lot dağıtım yapıldı.

Şeker Yatırım’ın çıkarılmış sermayesinin 120 milyon liradan 155 milyon liraya çıkarılması nedeniyle 35 milyon lira nominal değerli 35 milyon adet pay ile mevcut ortaklardan Şekerbank T.A.Ş’nin sahip olduğu 17,5 milyon lira nominal değerli 17,5 milyon adet pay olmak üzere toplam 52,5 milyon lira nominal değerli 52,5 adet pay halka arz edildi.

Şeker Yatırım Halka Arz Katılımcıları
Kaynak: KAP

7 lira sabit fiyatla gerçekleşen halka arzın büyüklüğü 367 milyon 500 bin lira olarak gerçekleşti. Halka arza toplam 3,06 katı talep geldiği bildirildi. Buna göre; 160.830.499 adet nominal değerli pay karşılığı 2.874.112 adet emir ile toplam 1.125.813.493 TL talep toplandığı açıklandı.

Halka arzda payların yüzde 5’inden fazlasını alan gerçek veya tüzel kişi bulunmadığı da belirtilirken, şirkette idari sorumluluğu bulunan ve içsel bilgiye ulaşan kişilerin yaptıkları pay alımlarına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Şeker Yatırım hisselerinin 6 Aralık Çarşamba günü yapılacak Gong töreni ile işlem göreceği daha önce Şeker Yatırım Genel Müdürü Osman Göktan tarafından dile getirilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.