Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyüklüğü 870 Milyon Liraya Ulaşan Halka Arz Kaç Lot Verdi?

30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında talep toplayan Batı Ege GYO halka arz sonuçları bugün KAP üzerinden açıklandı. Kaç lot verdiği haberin içerisinde;
Büyüklüğü 870 Milyon Liraya Ulaşan Halka Arz Kaç Lot Verdi?
HABER GİRİŞ

Bireysele eşit dağıtım ile 30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında talep toplayan Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. için halka arz sonuçları açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride şirketin halka arz büyüklüğünün 870 milyon lira olduğu kaydedildi.

Borsa İstanbul’da BEGYO koduyla işlem görmeye başlayacak olan şirketin halka arz birim fiyatı 3,00 lira olarak belirlenmişti.

Halka arz edilen 290 milyon lira nominal değerli paylarının satışı gerçekleştirilen Batı Ege Gayrimenkul’ün büyüklüğü ise 870 milyon lira oldu.

Batı Ege GYO Halka Arz Sonuçları
KAYNAK: KAP

KAP bildirisinde halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 2,04 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara yaklaşık 10,82 katı talep geldiğine işaret edildi. Yurt dışı kurumsal yatırımcılara ise 1,5 katı oranında talep geldiği bildirildi.

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arzda toplam 3 milyon 255 bin 166 lot dağıtırken bireysel yatırımcılara 62-63 lot düştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın