Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Olan Şirketten Dev Yatırım Kararı

Ekos Teknoloji ve Elektrik bugün KAP üzerinden yeni bir üretim tesisi kiralama kararını duyurdu. KAP açıklamasının detayları haberde;
Yeni Halka Arz Olan Şirketten Dev Yatırım Kararı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da EKOS koduyla işlem gören Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. bugün Kamuyu Adınlatma Platformu (KAP) üzerinden özel durum açıklamasında bulundu. Şirket açıklamasında, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir üretim tesisi kiralamaya karar verdiğini bildirdi.

Yeni halka arzlar arasında yer alan ve 21 Kasım 2023’de Yıldız Pazar’da işleme başlayan EKOS, Yönetim Kurulu’nun yeni bir üretim tesisi kiralama kararını bugün aldığı vurgulandı.

Yeni fabrikanın 5 bin metrekare kapalı, 2 bin metrekare açık alana sahip olduğuna işaret edilerek, hücre ve koruma kumanda pano üretimlerinin kapasite artışları ve alçak gerilim güç panosu üretiminin yapılacağı kaydedildi.

KAP bildiriminde yer alan yeni kiralanacak olan fabrikanın Ocak 2024 itibarıyla faaliyete geçmesinin planlandığına dikkat çekildi.

Salı günü işleme başlayan EKOS, tavan serisini 3’üncü günde de sürdürerek yüzde 9,97 yükselişle 16,98 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alarak 15-16 Kasım tarihleri arasında talep toplayan Ekos Teknoloji ve Elektrik, lot fiyatı 12,77 liradan halka arz edilmişti.

Şirketin halka arz büyüklüğü ise 766 milyon TL olarak gerçekleşerek, 3.282.235 bireysel katılımcının talebi karşılanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.