Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Agrotech’ten Tarım Sektöründe Büyük Adım!

Agrotech bugün KAP üzerinden büyüme hedeflerini güçlendirme hedefiyle tarım sektöründe yatırımlara yöneldiğine ilişkin bilgi verdi. Detaylar haberde;
Yeni Halka Arz Agrotech’ten Tarım Sektöründe Büyük Adım!
HABER GİRİŞ

Kasım ayının halka arzlarından Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni şirket alışı hakkında bildiri paylaştı. Bildiride, Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısında aldığı kararlar açıklandı.

Şirketin uzun vadeli büyüme hedeflerine ulaşmak için bağlı ortaklığı vasıtasıyla faaliyet gösterilen tarım sektöründeki entegrasyonunu güçlendirme için satın alma kararı aldığı paylaşıldı.

Karar doğrultusunda Manisa’da gübre üretimi yapan bir firmanın paylarının yüzde 70’ini satın alma konusunda ön görüşmelere başlanıldığına işaret edildi.

Borsa İstanbul’da AGROT koduyla 23 Kasım 2023’te Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. bugün TSİ 11.57 itibarıyla yüzde 4,39’luk artışla 14,49 liradan işlem gördü. Şirket hissesi pay aşına 5,21 liradan halka arz edilmişti.

Agrotech Teknoloji Canlı Grafik Paratic Piyasalar
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Satın alınacak şirketin değerinin tespiti için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş bir kurumla iş birliği yapılmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

KAP bildirisinde Agrotech Yüksek Teknoloji, satın alma işlemi için değerleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından nihai kararın alınmasına yönelik oy birliği sağlandığına dikkat çekildi.

Tüm bunlara ek olarak, satın alınacak şirketin isminin satışın etkilenmemesi için gizli tutularak ilerleyen süreçte kamuoyuna açıklama yapılacağı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.