Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Haftaya Dikkat! 4 Hisse için Zirve Hareketler Bekleniyor

Nisan ayına giriş yaparken aracı kurumlar hisse önerilerini yayımlıyor. Bunlardan biri olan Gedik Yatırım. yeni haftada zirve hareketler beklediği hisseleri paylaştı.
Yeni Haftaya Dikkat! 4 Hisse için Zirve Hareketler Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Türkiye, seçim gündemini geride bırakırken BIST 100 endeksi güne yükseliş ile başladıktan sonra düşüşe geçti. Endeks günün ikinci yarısında kayıplarını toplarken, dolar sakin seyrini bozdu ve günün ikinci yarısında düşüşler gördü. 31,49 TL’ye kadar gerileyen dolar, düşüş seyrini yükselişle çevirerek 31,97 TL’den işlem gördü. Yatırımcılar seçim sonrasında piyasaları yakından takip etmeye devam ederken, Gedik Yatırım bu ay takip edilmesi gereken hisseleri paylaştı.

Aracı kurum Gedik Yatırım tarafından bugün paylaşılan raporda aylık bültenlerde teknik takipte olan hisseleri paylaşmaya devam ettikleri bildirildi.

Kurum, “ ISCTR, THYAO, TUPRS, TURSG” hisselerini teknik takibe aldıklarını ve hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmekte olduğunu not etti.

Gedik Yatırım ISCTR-THYAO
Kaynak: Gedik Yatırım

Bu bağlamda Gedik Yatırım, İş Bankası C Grubu (ISCTR) kodlu hisse için son dönemde piyasadan pozitif ayrıştığını not etti.

Bankacılık sektörü ile tarihi zirve bölgesinin hemen altında kapanış gerçekleştirdiğini bildirdi. Hissede yeni haftada yükseliş eğiliminin devamı ve yeni zirveyi test etmesi bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Listede yer alan Türk Hava Yolları (THYAO) hissesinin hafta içerisinde 22 günlük hareketli ortalamasından başlayan yükselişle tarihi zirvesini tazelediği bildirildi. Yükselişte işlem hacminin artmasını ve göstergelerin alım bölgelerinde olmasını pozitif değerlendirildiği aktarıldı. THYAO’nun yeni zirveleri test edebileceği not edildi.

Gedik Yatırım TUPRS-TURSG
Kaynak: Gedik Yatırım

Tüpraş (TUPRS) hissesinin 22 günlük hareketli ortalamadan destek bularak haftanın son işlem günü yeni bir zirve test ettiği bildirildi. Zirve seviyelerin görülebileceği kayda geçti.

Türkiye Sigorta (TURSG) hisselerinin hafta içi 50 günlük hareketli ortalaması bölgesine geri çekildikten sonra tepki alımlarıyla karşılaştığı bildirildi. Zirve bölgesine doğru tepki alımlarının devam bekleniyor.

ISCTR, THYAO, TUPRS, TURSG Hisseleri Ne Durumda?

Yeni hafta zirve seviyeler beklenen hisselerden biri olan ISCTR, güne 11,78 TL’den başladı. Günlük yüzde 3’den fazla yükselişte olan hisseler 11.47 TL’den işlem görüyor.

Nisan ayına iyi bir başlangıç yapan THYAO hisseleri 303,75 TL’ye kadar yükseldi. Günlük yüzde 2’ye yakın yükselişte olan hisseler Mart ayını 303 TL’den kapattı.

TUPRS hissesi yazım sırasında 178,3 TL’den işlem gördü. Yıllık bazda yüzde 147,05 kazandıran hisse, günlük yüzde 0,73 yükselişte. TURSG hisseleri ise yıllık bazda yüzde 413 kazandırdı. 50,85 TL’den işlem gören hisseler haftalık bazda yüzde 2,4 kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın