Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Haftanın İlk Günü 2 Şirket Temettü Dağıtacak

Lider Turizm A.Ş. (LIDER) ve Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş. (PETUN) hissedarları için temettü günü yarın. İşte detaylar;
Yeni Haftanın İlk Günü 2 Şirket Temettü Dağıtacak
HABER GİRİŞ

Bayram tatili sonrası yeni işlemlerde kayıplarını silmeye odaklanan Borsa İstanbul’da yatırımcıların motivasyonunu sağlam tutacak haberler gelmeye devam ediyor. Yarın iki şirket yatırımcılarına temettü ödemesi gerçekleştirecek.

Lider Turizm A.Ş. (LIDER) ve Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş. (PETUN) hissedarları için yeni haftanın ilk işlem günü temettü ile geçecek.

İki şirket 24 Haziran Pazartesi günü hissedarlarına kâr payı dağıtacak. Ödemeler yarın yapılıp, yatırıcıların hesabına 26 Haziran Çarşamba günü yansıtılacak.

Lider Turizm, LIDER kodlu payları için hisse başına brüt 0.125 TL, net 0,1125 TL ödeme gerçekleştirecek. Şirketin son kâr payı dağıtımıyla temettü verimi yüzde 0.16 oranında olacak.

Pınar Entegre Et ve Un Sanayii ise PETUN kodlu payları için hisse başına brüt 2.24 TL, net 2.016 TL ödeme yapacak. Son işlemle şirketin temettü verimi yüzde 2.41 oranında gerçekleşecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.