Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GM Motors – SAIC Ortaklığında Gösterilen Ucuz “Baojun 530 SUV” İddialı Duruyor!

GM-SAIC Motors ortaklığında yepyeni bir SUV model üretim bantlarına alınıyor. Baojun 530 SUV'un her alanda büyük avantajlarla gelmesi bekleniyor. İşte detaylar...
GM Motors – SAIC Ortaklığında Gösterilen Ucuz “Baojun 530 SUV” İddialı Duruyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

GM bildiğimiz gibi Çinli SAIC ile girdiği araç üretiminde oldukça iddialı modeller gösteriliyor. GM, Çin pazarında söz sahibi olmak için ucuz ama işlevsel araç modelleri yönünde ilerliyor. SAIC ise zaten kendi ülkesinde satış rakamlarıyla kendinden söz ettiren bir marka. İşte bu güçler birleştiğinde özellikle maliyeti düşük ama sağlam yapılarda modeller çıkartabiliyorlar.

GM-SAIC ortaklığının ilk aracı olan 5000 dolar fiyatı ile gözleri üzerine çeken E100‘ün şimdi de SUV kardeşi oldu. İlk gördüğümde PSA Gruba ait bir araç zannetsem de yakından bakınca onun bir Çin arabası olduğunu gördüm. Yeni yeni açılan Guangzhou Otomobil Fuarı‘nda gösterime çıkan bu SUV modele Baojun 530 ismi verilmiş. Açıkçası bu aracın büründüğü karoser şekli ile her pazarda yer bulacağına inanıyorum. 530’un bakışları gayet akıcı!

Dünya halkının bir araç almak isterken ki kriterleri bellidir.

GM SAIC Baojun 530 Dış Yapısı

Araç alımında kimisi karoser güzelliğine ve sağlamlığına bakarken kimisi de ucuz ama zengin gösterecek araba olsun ister. Peki bunları sunan ve sunabilecek kaç marka biliyorsunuz? İşte GM ile ortaklığını yürüten SAIC tam olarak anlattıklarımızın hepsini tek bir yerde toplamak amaçlı üretim yapıyor.

Baojun 530‘a baktığımızda verdiği hissiyat oldukça başarılı. Biraz önce PSA aracı dememdeki sebeb farları. İnce formda, geniş ızgarayla takım halinde ilerleyen farları, köşeli “u” cinsi tamponuyla orantılı bir yapıda. Yüksek yapısının tamamlayıcı olması, heybetli bir SUV görünümünü direk verebiliyor.

GCM Yatırım Banner
Baojun 530 her açıdan fevkalade gözüküyor.

GM SAIC Baojun 530 Profili

Profil yapısında kalın gözüken burun kısmı arkaya doğru giden çizgilerde Çinli arkadaşı LDV D90 4X4 ile benzer olduğunu görüyoruz.

Yani Çinli markalar Avrupa’ya oynuyor! Çünkü çamurluk açıları olsun karoser büyüklüğü olsun Avrupa’nın sevdiği şekillerde birleştirilmiş.

Amerikan Çin ortalığında çıkan 530’un arka tarafı da bir ön kısmı kadar albenili.

GM SAIC Baojun 530 Arka Görünümü

GM-SAIC Baojun 530’un arka kısmını yorumlayacak olursak; dar yapılı camının ve aşağı kısımlara olan bağlantıları süper! Audi Q5 yansımasındaki farları, krom çubuklarla birleştirilmiş.

Siyah düşünülen tamponunda krom ile süslenen ve çift çıkış egzozun konumlandırıldığı difüzörünü görüyoruz. Bu arabayı git gide daha çok sevmeye başladım…

Baojun 530 ile ilgili iç mekana ait görselleri çıkmasa da 560 modeli ile aynı olabileceğini düşünüyoruz.

GM SAIC Baojun 530 İç Mekanı

Eğerki 560 gibi olacağını düşünürsek; ortaya konumlandırılan büyük Apple CarPlay ve Android Auto destekli multi medya ekranı olacak.

Krom detaylı parçalar yine sıklıkla kullanılarak, koltuk ve parça renkleri farklı kombinlerde seçilebilecek.

GM, Bajoun 530’u benzinli ünitelerle çıkarmayı planlıyor.

GM SAIC Baojun 530 Motor Ünitesi

Fiyat bakımından makul olması beklenen bu SUV’un 1.8L ve 1.5L benzin motorlarla çıkması muhtemel. Ancak bu motorların kendi içinde de atmosferik ve turbo beslemeli olarak ikiye ayrılacağı yönünde tahminlerimiz var.

Açıkçası kısıtlı incelemesini yaptığımız bu güzel SUV’un Türkiye pazarında beğenilerek binilecektir.

İlginizi Çekebilir :

Genesis Premium SUV Sınıfına 2019'da "GV80" ile Giriş Yapıyor
Genesis Premium SUV Sınıfına 2019’da “GV80” ile Giriş Yapıyor

Fiyatı ne kadar? Sorusunu sormak için erken olabilir ancak yine tahminlerimiz bizi 15 bin $ ile 20 bin $ arasında olacağını söylüyor. Avrupa ile birlikte bize de gelmesi umuduyla bekleyeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın