Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Gimat GYO Ankara Özelleştirme İhalesinde Başarısız Oldu

Yeni Gimat GYO, Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Ankara ihalesinde başarısız olduğunu duyurdu.
Yeni Gimat GYO Ankara Özelleştirme İhalesinde Başarısız Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bir ihalede başarısız olduğunun duyurusunu yaptı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre; T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 1 Aralık 2021 tarihinde Ankara ili, Çankaya ilçesi, Söğütözü Mahallesi, 7577 Ada 21 parsel numaralı taşınmazın satış ihalesine katıldı. Ancak ihalenin şirket uhdesinde kalmadığı ifade edildi.

İhale teklifinin 23 Kasım’da verildiği bilinirken, 24.936 metrekare yüzölçümlü taşınmazın satış ihalesine kapalı zarfla teklif verildiğini dün açıklamıştı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Yeni Gimat GYO hisseleri (YGGYO) %2,67 oranında düşüşle 17,53 liradan işlem görmeye başladı.
Yeni Gimat GYO Hisseleri %2,67 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler bir süredir devam ettirdiği yükseliş eğilimini, Kasım ayının son işlem gününde 18,41 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar sürdürdü. Hisseler dünkü rekorun ardından kâr satışı ile karşılaştı ve kapanışı 18 liradan gerçekleştirdi.

Yeni Gimat GYO hisseleri bugünkü işlemlere 18 liradan başladıktan sonra 18,32 liraya kadar yükseliş eğilimi gösterdi. Ardından 18,20 lira bandında bir süre hareket etti ve düşüşe geçti. Hisseler, 17,43 liraya kadar gerilerken, akşam saatlerinde 17,50 liranın üstünde kaldı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerdeki aşağı yönlü ivmenin güçlenmesi durumunda 17,19 ve 16,86 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yeniden yukarı yönlü bir ivme kazanması durumunda da 18,08 ve 18,64 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %4,4 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %15,55 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın Aralık ayı başına göre %49,31 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın